J. M. HONIG Donderdag, 29 september 1960 is de datum die in de geschiedenis van Heineken opgetekend zal worden als de dag waarop de heer J. M. Honig als directeur afscheid nam van onze brouwerij. Een grote schare van Heineken- familieleden was bijeengekomen. Daar was in de eerste plaats het volledige brouwerij- en kantoor personeel (voor zover niet door werkzaamheden of om andere redenen verhinderd) van Amster dam; dan waren er de Onder nemingsraden van Rotterdam en (natuurlijk) Amsterdam, plus de kern van het bedrijf in 's-Herto- genbosch, waaruit binnenkort de Ondernemingsraad Den Bosch zal groeien. Verder waren aanwezig een grote groep gepensioneerden, delegaties van de brouwerijen Rotterdam en Den Bosch en enkele uit het bui tenland (Brussel, Caracas, Kairo), diverse familieleden, vrienden en andere genodigden. Zij allen waren op deze dag om half vier 's middags op de binnen plaats van onze Amsterdamse brouwerij bijeengekomen (het weer liet ons gelukkig niet in de steek!) om de serenade aan te horen die het nieuwe Bossche tamboercorps aan de heer Honig zou brengen. Dit eerste officiële optreden van dit tamboercorps was voor alle aanwezigen een grote verrassing en men keek en luisterde met ple zier en voldoening naar deze nauwkeurig uitgevoerde „minia tuur taptoe". V.r.n.l.: De heer en mevrouw Land, de heer en mevrouw Wittert, de heer A. H. Heineken, de heer en mevrouw Honig, C. J. baron Collot d'Escury, dr. H. P. Heineken en de heer en mevrouw Feith. Pils de Bok, mascotte van het Bossche tamboercorps, was op de minst geschikte momenten wel eens bokkig. 3

Vers van 't Vat | 1960 | | pagina 5