Fotoclub Heineken - 's-Hertogenbosch Sinds 15 januari 1960 heeft de brouwerij s'-Hertogen- bosch een fotoclub. De oprichters hiervan zijn de heren P. v. Amelsvoort en D. Luyt. Na de bekendmaking van hun plannen, waren er al spoedig liefhebbers voor. Daarom werd op bovengenoemde datum een oprichtings vergadering gehouden. Hier was men het al vlug met elkaar eens en op dat moment was de „FOTOCLUB HEINEKEN" geboren, een onderafdeling van de perso neelsvereniging. Het bestuur werd als volgt gekozen: Voorzitter P. J. v. Amelsvoort Secretaris J. M. Hornes Penningmeester: P. M. de Vrieze Korte tijd na de oprichting vonden wij de heer P. Welts (fotohandel in 's-Hertogenbosch) bereid zijn medewerking te verlenen aan onze fotoclub. Enkele weken geleden heeft ook het fotobureau „Het Zuiden" haar medewerking aangeboden. Tot op heden hebben wij al vele mooie en leerzame avonden gehad. Sinds kort zijn wij ook aangesloten bij de Bond van Nederlandse Amateurfotografen Vereni gingen (B.M.A.F.V.). Hierdoor komen wij nog meer in de gelegenheid verder door te dringen in het onbegrensde gebied van de fotografie. Op het programma voor het komende jaar staan o.a. discussie-avonden, clubwed strijden, uitwisselingen met andere fotoclubs, het be spreken van bekroonde foto- en dia-collecties, die wij reeds hebben kunnen reserveren bij de B.M.A.F V., en demonstratie-avonden. Verder zullen ook enkele sprekers uitgenodigd worden. Zoals u ziet kan het komende seizoen een aaneenschakeling van gezellige en leerzame clubavonden worden. Het seizoen dat achter ons ligt, hebben we afgesloten met een grote fotowedstrijd voor ons gehele bedrijf, uit gezonderd de leden van de fotoclub. Deze vakantie fotowedstrijd (sluitingsdatum was 15 september) is een groot succes geworden. Het bleek voor de jury, die be stond uit de heren Tromp, Van Kessel en Mackelenberg van het fotobureau „Het Zuiden", een moeilijke taak, om de 4 beste inzendingen te rangschikken. Na lang beraadslagen werd de uitslag als volgt: le prijs 25,voor J. Baudoin met 13 punten 2e prijs 15,voor G. Hanff met 1234 punt 3e prijs 10,voor A. de Kruif met 12 punten 4e prijs 5,voor Mej. J. Janssens met 11 punten Verder zijn er nog vele andere prijzen uitgereikt. 4 be kroonde foto's staan hierbij afgebeeld. Ook het komende jaar zullen wij weer enkele fotowed strijden organiseren en wij hopen, dat er dan nog meer inzendingen zullen zijn. J. Hornes 27

Vers van 't Vat | 1960 | | pagina 29