Tafeltennis 's-Hertogenbosch Deze vereniging, één van de vele onderafdelingen van de Bossche personeelsvereniging, is in oktober 1959 opge richt en kon zich verheugen op een van het begin af stij gende lijn. De toeloop bij de oprichting was groot. Dit is echter van geen betekenis. Na enkele maanden tekende zich een vaste kern af die, hoewel niet groot, het fundament ging vormen voor de toekomst van de tafeltennisclub. Steeds kwamen nieuwe leden zich aanmelden. Velen lieten na korte tijd verstek gaan. Alleen zij, die geduld en door zettingsvermogen hadden, boekten resultaten. Als zij de slag dan eenmaal te pakken hadden, ging het met spron gen vooruit en het gevolg was: enthousiaste tafeltennis- leden. Dit proces heeft zich steeds afgespeeld en zal zich blijven herhalen. Sinds kort hebben wij ons aangesloten bij de „Bossche Bedrijfstafeltennis Federatie" (B.B.T.F.). Wij komen hier in uit met 2 teams. Het le team bestaat uit meer gerouti neerde spelers. Het 2e team wordt gevormd door begin ners. Hiervoor hebben wij 7 personen opgegeven, zodat de 3 spelers, die een team vormen, steeds elkaar afwisselen. Dit is de beste manier om ervaring op te doen. Woensdag 28 september '60 hebben wij de le wedstrijd in de competitie gespeeld. Uiteraard werd zowel het le als het 2e team, als nieuwe B.B.T.F.-leden, in de laagste klasse (4e) ingedeeld. Als le wedstrijd stond op het pro gramma Heineken 1 tegen Heineken 2. Het le tearn heeft deze wedstrijd met 100 gewonnen. Voor het 2e team is dit een zeer leerzame wedstrijd geworden. Woensdag 5 oktober speelden beide teams thuis. Het le kwam uit tegen BEKA 2 en bestond uit de heren Kop, Kapteins en De Graaf. Onze spelers hebben deze wed strijd op overtuigende wijze gewonnen. De eindstand was 91. Niet zo overtuigend speelde ons 2e team tegen de FLITSERS 2. De uitslag werd 55. Het bestond uit mevr. Kop, mej. De Groot en de heer Hornes. Hier is hard gevochten om een nederlaag te voorkomen. De winstpunten werden om en om binnengehaald, waardoor het een zeer spannende wedstrijd geworden is. Woensdag 12 oktober speelden onze beide teams weer thuis. Het le tegen ROVIM 4 en het 2e tegen WOLVEN 4 (belastingen). Ons le team had weinig moeite om de volle winst binnen te halen, zodat het met de regelmaat van de klok de eindstand van 100 bereikte. Het 2e team, dat de strijd aanbond met de Belastingen, had meer moeite met de tegenstanders. (Het kon ook niet anders). Er zijn hier (sportieve) harde klappen gevallen. Het is een zeer spannende wedstrijd geworden. Toen voor de laatste maal de winstpunten werden opgeteld, mochten wij niet mopperen, omdat de Belastingen genoegen moesten nemen met 50% van de te vorderen punten. Eind stand 55. In het volgende nummer hopen wij weer enkele gunstige uitslagen bekend te maken. j. hornes Bij de foto's: de heer v. d. Geld spreekt een kort openingswoord; Tobi Rix, de musical comedian; de griezelig-fantastische stunts van The Bethlems; met de beentjes van de vloer; een onderbreking (niet in de feest vreugde!) 25

Vers van 't Vat | 1960 | | pagina 27