Reisvereniging "Vers van 't Vat" - Rotterdam Dankbetuiging Kinder Judo Rotterdam Wanneer u dit leest heeft de Rotterdamse reisvereniging „Vers van 't Vat" de viering van haar 10-jarig bestaan weer achter de rug. Maar daarover straks meer. Hieraan vooraf, n.l. op zaterdagmiddag 27 augustus, werd de kin deren van de leden een bustocht aangeboden. Op de tocht die via Den Haag en Scheveningen ging werd een lang durige stop gemaakt in de prachtige speeltuin Drievliet in Rijswijk, waar onder vertrouwde leiding van bestuur en vrijwilligers(sters) naar hartelust werd gespeeld en ge stoeid en niet werd vergeten dat bij een kinderfeest ook versnaperingen horen. Toen omstreeks 18.45 uur de brouwerij weer was bereikt, bleek andermaal dat wat voor kinderen wordt gedaan, dubbele vreugde verschaft en we mogen rustig aannemen, dat er onder hen vele toekomstige reislustigen voor onze vereniging schuilen. Een woord van dank past voorts voor de vrijwillige hulp bij het toezicht, waardoor voor een groot deel werd bijge dragen tot het succes van dit geslaagde uitstapje. Op 10 september recipieerde het bestuur van onze jarige vereniging in de ons ter beschikking gestelde kantine. Ook dit werd voor ieder een buitengewoon gezellige middag. De grote opkomst van de leden schonk veel voldoening. Verschillende zusterverenigingen gaven eveneens blijk van hun belangstelling, die zijn bekroning vond in het door de heer G. Achthoven, namens de zusterverenigingen aangeboden prachtige wandbord, en de vriendelijke woor den gesproken door de heer Kleingeld. Vanaf deze plaats gaarne onze welgemeende dank ook voor de schitterende bloemstukken. Een week later, zaterdag 17 september dus, was dan ein delijk onze grote feestavond of feestdag mogen we wel zeggen. Want eerst werden we 's middags voor een voor treffelijk diner genodigd in Leo's Cafetaria aan de Jonker Fransstraat. Hierna werd in de beste stemming bezit ge nomen van de kantine, die door enkele vrijwilligers in een echte feestzaal was herschapen. Nadat de heer De Man de avond met een kort woord had geopend, werd namens de leden aan de heer Dekker, als oprichter van onze vereniging, een schilderij aangeboden, terwijl de overige bestuursleden werden vereerd met een mooie stropdas. Nadat over en weer prettige woorden waren gewisseld, werd tot na middernacht genoten van alles wat tot een groot feest behoort. Een goed programma, een voortreffelijk glas bier of limonade, een prachtige tombola en gezellig dansen. Vermeldenswaard is nog dat wij blijken te beschikken over een tweede „Japie de portier", die wat zang en voordracht betreft niet behoeft onder te doen voor de echte Japie. Al met al dus weer vele goede dingen, die ons met vertrouwen de toekomst tegemoet doen zien. W. F. G. VAN OTTERLOO, SECR. Mede namens mijn echtgenote, betuig ik hierbij mijn oprechte dank voor het mij door de leden van de Reisvereniging „Vers van 't Vat", geschonken schilderij, voorstellende een haven gezicht te Rotterdam. Wij gaven het een ereplaats in ons huis. E. DEKKER Aangezien in Nederland het kinderjudo steeds toe neemt is ook judoclub Heineken-Rotterdam er toe overgegaan een kinderclub op te richten. Met groot enthousiasme wordt er maandag's avonds van 6 tot 7.30 getraind onder leiding van J. Mon- frooy (2 KYU en F. v. d. Bosch (3e KYU). En u zult verbaasd staan kijken over wat die jongens in enige maanden al geleerd hebben. Het is ook werke lijk hartverwarmend om te zien hoe zo'n kleine knaap zijn wat grotere tegenstander op de juiste manier onderuit haalt. Wij hopen dan ook dat onze pupillen tussen de 9 en 13 jaar er geen spijt van mogen hebben deze mooie sport te hebben gekozen. J. MONFROOY (2e KYU). 23

Vers van 't Vat | 1960 | | pagina 25