ONZE VERENIGINGEN "Veilig werken leed beperken" Beet! Ping! Heineken Mannenkoor Rotterdam Na de hernieuwde oproep om slagzinnen in te zenden aan de Veiligheidscommissie van Rotter dam stroomde een ware zondvloed van slagzinnen bij de jury binnen. Behalve de drie Nederlandse brou werijen hebben ook de buiten landse vestigingen zich niet onbe tuigd gelaten. Tijdens de beoordeling van de binnengekomen slagzinnen bleek dat twee inzenders dezelfde slag zin, nl. „Veilig werken, leed be perken" hadden bedacht en dat deze slagzin het hoogste aantal waarderingspunten had verkregen. Uit Kumasi ontvingen wij een slagzin „Veilig werken doet onge vallen beperken." De jury is van mening dat deze slagzin in wezen zuiverder is dan de bekroonde omdat het woord „ongevallen" op de oorzaak zelf duidt terwijl het woord „leed" alweer het gevolg van het onge val is. Omdat echter deze zin minder vlot loopt en leed uiteindelijk meer aanspreekt dan ongevallen heeft de jury dan ook besloten de eerstgenoemde slagzin te bekronen. Inzenders hiervan zijn: de heer J. de Lange - bottelarij Rotterdam; de heer W. C. Vliegenthart - Alg. werkplaats, Rotterdam. Eervolle vermelding: W. J. E. Looman - chefmachinist - Kumasi. Uit Rotterdam komt goed nieuws. Wij laten de inhoud volgen van een brief, welke het bestuur van de Perso neels Unie ontving: Mijne Heren, Met grote vreugde delen wij u de geboorte van onze visvereniging op de Heineken Brouwerij te Rotterdam mede. De jonge dochter draagt de naam: Hengelaars Vereniging „Heineken", Rotterdam, „H.H.R." Aanwezig bij de geboorte op 27 september 11. 21 uur waren 22 personen, afwezig met kennisgeving 15 personen. Aan onderstaande heren werd de speciale verzorging op gedragen: ir. J. R. Blaauw, voorzitter; J de Lange, secretaris; C. E. Sutter, penningmeester; C. J. Felperlaan, P. T. v. d. Sluis, commissarissen. Nog een klant, die de winkel van de P.U.R binnenstapt. Er is een tafeltennisclub opgericht, die als voorlopig bestuur heeft de heer A. W. Agatz, voorzitter en A. A. Niemeyer, secr.-penningmeester. Oefenavonden elke dinsdag na 19 uur in het zg. nieuwe schaft- Pong! lokaal van de brouwerij. Op zaterdag 8 oktober heeft de Federatie van Bedrijfs- zangverenigingen haar jaarlijkse reünie gehouden, waaraan wij als lid weer als vanzelfsprekend deelnamen. Naast koren als die van de Shell, de Coöperatie, de Porceleijne Fles, zongen wij enige van onze succeswerken, zoals Holy City, Sanctus, Monastery Garden en Freiweg. Het applaus dat wij in de prachtige kantine van Boele's scheepswerf oogstten, was voor ons ongekend, en de waarderende woorden gesproken door de voorzitter van de Federatie, de heer C. van Toor, verwarmden onze zangersharten. Dit was naar aller mening een geslaagde culturele avond. Na afloop was er nog een zeer gezellig bal na, waarvan de muziek verzorgd werd door de dansband van Wilton-Fijenoord. Zeer voldaan keerden wij allen huiswaarts. Dit was iets anders, iets beters, iets van meer culturele waarde dan T.V. alleen! T. van Halem 2e secretaris. P.S. Wij repeteren iedere vrijdagavond van 8-10 uur in de kantine van ons gebouw Hollandia. 22

Vers van 't Vat | 1960 | | pagina 24