Bolas Criollas Kampioen te Caracas Afscheid mejuffrouw D. C. Ovink Weer eens heeft de Bolas Criollas- ploeg van de C. A. Cervecen'a Heineken de Venezuela een schit terende trofee veroverd. Deze vermaarde Heineken sport ploeg ziet u op nevenstaande foto afgebeeld met haar trotse team captain die de veelomstreden prijs in zijn handen houdt; zoals bij alle Venezolaanse sportploegen is ook hier de zg. „madrina" een soort eredame aanwezig. Tussen de verdienstelijke strijders van deze betrekkelijk ongevaar lijke sport staan enige aanhangers der secte van de bierkoning Gam- brinus bescheiden opgesteld, nl. van links naar rechts, de heren Honig, Daniel, Borsten en Musiol, die de ingewijde onfeilbaar van de anderen zal onderscheiden. Na deze korte inleiding en ver klaring van de foto voel ik mij verplicht iets nader op de sport in te gaan en ik zal een niet ver moeiend, historisch overzicht ge ven van de oorsprong van Bolas Criollas. De Bolas Criollas vertegenwoor digt één van de meest populaire en algemeen verbreide vrijetijdsbe stedingen in Venezuela. Deze is zo praktisch, dat ze nóch speciale scholing nóch bijzondere gymnas tische voorwaarden vereist, en is Op dinsdag 20 september nam mejuffrouw D. C. Ovink, secre taresse van de heer Honig, wegens het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd afscheid in de kantine te Amsterdam. De heer Honig sprak woorden van lof over de wijze waarop mejuf frouw Ovink hem als de perfecte secretaresse had bijgestaan gedu rende twintig jaar. De heer Pahud de Mortanges over handigde namens het personeel een transistorradio. Tot slot sprak mejuffrouw Ovink zelf een dank woord uit. Bij de foto's: 1) V.l.n.r.de heer Honig, mejuffrouw Ovink, de heer Wittert, de heer Pahud de Mortanges, de heer Verver. 2) Mejuffrouw Ovink bewondert haar cadeau. 3) Mejuffrouw Van Asperen (links) vertelt mejuf frouw Ovink iets over haar gepensioneerde" ervaringen van de laatste maand. Dankbetuiging Aan de dag van mijn afscheid van het kantoor bewaar ik de dankbaarste en allerprettigste her inneringen en ik wil van deze plaats U allen nog mijn zeer hartelijke dank betuigen voor het prachtige cadeau, waar ik tot nu toe dagelijks plezier van beleef! d. c. ovink

Vers van 't Vat | 1960 | | pagina 22