Van groot belang was voorts de overname, tezamen met de Amstel, van de Van Vollenhoven's Brouwerij. De officiële datum is weliswaar 1 mei 1949, maar in het jaar 1948 werden de be slissende besprekingen gevoerd en voorbereidingen getroffen voor een transactie die onze positie in delen van Nederland (o.m. Eindhoven) in belangrijke mate heeft versterkt. De reclamechef Timmer van Van Vollenhoven kwam naar ons over, hetgeen het begin betekende van een op moderne leest geschoeide reclame-afdeling. Wanneer wij de ontwikkeling van ons concern gedurende de afgelopen 12 jaren bekijken, dan geloof ik te mogen zeggen, dat veel op het jaar 1948 is terug te voeren. Honig heeft bij dat alles een werkzaam en vaak beslissend aandeel gehad. Hij onderhield de contacten met onze grote relaties in België, Frankrijk, Zwitserland en de Nieuwe Wereld Canada, Verenigde Staten, West-Indië, Venezuela. Zijn bemoeienissen met Heineken de Venezuela en met de reorganisatie van de Congolese belangen (Interbra/Bralima) zijn in de beperkte kring van Commissarissen, Directie en naaste medewerkers maar al te goed bekend. Het pad is in Caracas allerminst over rozen gegaan en het is zeker niet in de laatste plaats aan het doorzettingsvermogen en het optimisme van de heer Honig te danken, dat de resultaten in belangrijke mate zijn verbeterd. Laat ons hopen, dat de donkere wolken, die zich boven de Congo hebben samengepakt, zullen verdwijnen. Als goed financier heeft Honig een grote rol gespeeld vóór en tijdens de spectaculaire uit breiding van onze technische capaciteit, welke nodig was geworden door de steeds stijgende omzetten van Export en op de Binnenlandse Markt. Steeds werd met nadruk de aandacht ge vraagd voor verlaging van de kosten en verbetering van het rendement, steeds werden op verantwoorde wijze de middelen gevonden cm de financiering „rond" te krijgen. Het personeel in Amsterdam zal zich de heer Honig herinneren als een sociaal voelend mens, die krachtig geijverd heeft voor het tot stand komen van de overkoepelende personeels organisatie en die aan de Kerstlunches op 2 januari, bij jubilea en op de jaarlijkse „outings" steeds op spontane en treffende wijze het woord wist te voeren. Nogmaals, dit relaas wil en kan niet volledig zijn. Honing bekleedt een groot aantal Commis sariaten binnen en buiten de brouwerijhij is ook op andere terreinen actief, b.v. in de Amster damse Kamer van Koophandel, het Nederland-Amerika Instituut en het Koninklijk Instituut voor de Tropen. Ook in de muziek, die zozeer zijn leven vult, heeft hij zijn gaven in dienst van de gemeenschap gesteld door het aanvaarden van moeilijke taken als het voorzitterschap van de Nederlandse Opera en het vice-voorzitterschap van het Holland Festival. Het is begrijpelijk, dat collega Honig, met wie ik 19 jaren heb mogen samenwerken, node afscheid neemt als Directeur van Heineken, van de Cobra en van de talrijke functies, die daarmede verband houden. Gelukkig blijft er voor hem, aan wie de moeilijkheden niet bespaard zijn gebleven, maar die desondanks nog jong van hart en geest is gebleven, nog veel te doen over. Wij hopen, dat hij lang en in goede gezondheid van zijn „otium cum dignitate" zal mogen genieten. FEITH.

Vers van 't Vat | 1960 | | pagina 5