Letterraadsel Oplossing Cryptogram Hallo kinderen, Ja, hier komt de uitslag van de prijsvraag van „Vers van 't Vat". Er hebben dit keer meer kinderen meegedaan dan anders en dat vinden wij natuurlijk leuk. Hierdoor kwamen er ook meer goede antwoorden binnen; dus werd er besloten de prijzen te verloten. Er valt een prijs in de plaatsen, waar wij een brouwerij hebben. De prijzen gaan naar Aty Bulstra, Amsterdam Ellie Fleurens, Orthen, Noord-Brabant Sjaak de Jonge, Rotterdam. Een pluim op hun hoed krijgen Tonny Sluyter en Margareth v. d. Zeeuw uit onze grote en mooie hoofdstad Amsterdam. In Den Bosch (ook een grote stad) verdienen dit pluimpje Louise van Rhijn en Ria v. d. Sterren; beide meisjes zijn elf jaar. Kennen jullie elkaar ook? Henkie, met die mooie achter naam, alle vogels vliegen, jij ook. Henk had zijn antwoord goed. Jac van Hooft had wel bijzon der mooi geschreven. Schrijven alle kinderen in Den Bosch zo mooi, Jac? In Rotterdam waren wel de meeste oplossingen. R. en L. van Gogh, zijn jullie broertjes of zus jes? Ja, een beetje benieuwd ben ik daar wel naar. Marjory Willemsen stuurde zelfs een briefkaart met de oplossing. Een meisje of een jongen stuurde de oplossing op een velletje kinderpost, waarop muzikantjes stonden. Jam mer, dat zij of hij zijn naam daar op niet ver meld heeft. Nellie van Hof en Irma Arissen vergaten dat gelukkig niet. Een lief meisje, Jolanda, schreef dat ze bij haar oma woonde. Je wordt zeker wel een beetje verwend door je oma, of niet Jolanda, want dat doen oma's meestal. Net als Hansje v. d. Werf, die de puzzel bij zijn opa thuis heeft ingevuld. B. Hou- waard uit de stad van „in Den Haag, daar woont een graaf", vulde hem ook al goed in. Bij Den Haag in de buurt is Wassenaar en het goede ant woord daar vandaan kwam van Hanneke v. d. Bent. Je vindt het beslist wel prettig dat je zo dicht bij de zee woont? Dan kun je veel gaan zwemmen en lekker bruin worden. De broertjes Veldkamp, allebei met een RRR Rudy en Robby verwisselden jammer genoeg de naaister en de kleermaker. Net als Fransje v. d. Laan uit Maastricht, die bij de St. Pietersberg woont. Ben je daar wel eens op geweest of nog niet, Frans. Het mooist van allemaal schreef Marietje Plagge, het leek wel haast gedrukt zo mooi was dit ge schreven. Je hebt zeker wel een mooi cijfer op je rapport voor schrijven. Wij kregen ook van haar de vriendelijke groeten, natuurlijk de groeten terug van ons, Marietje. En hiermee eindigen wij dit jaar de prijsvraag. De winnaars Hartelijk Gefeliciteerd. JOS TABBERS. Dl N2ZELH0EK Hoewel de animo voor het oplossen van het Cryptogram groot was, bleek géén enkele inzending juist te zijn. Het grootste struikelblok bleken de woorden Hor. 19: EEK (eekhoorn) en Vert. 19: EET (al etende komt men aan de trek) te zijn. Edoch, onze dank aan de moedige inzenders! Ditmaal bieden wij U een Letterraadsel aan. Het geheel vormt een gezegde van 44 letters, dat te vinden is door deze letters behorende bij de cijfers van de uit de omschrijvingen gevonden woorden achter elkaar te plaatsen, resp. 1, 2, 3 etc. Uw inzendingen ontvangen wij gaarne vóór 1 november a.s. Voor de goede oplossingen stellen wij drie surprise- prijzen beschikbaar. Veel genoegen! KELLER. 31 2 44 29 24 5 15 43 9 overwicht; 19 13 33 8 20 27 35 17 4 28 15 midden in hetgeen men bezig is te doen; 3 36 41 10 39 35 26 14 10 23 11 in een bepaalde richting; 11 23 21 17 30 25 38 6 40 16 roofvogel die op naakte rotsen nestelt; 7 37 22 34 1 18 7 soort ketel; 25 42 32 12 traditie. Horizontaal: Urk - rol - alsem - el - mee - mij - tel - pil - D.O.S. - vod - eek - ras - er - opa - S.A. - klaar - kam - lei. Verticaal: Ra - K.L.M. - ree - om - met - Sem - mijl - leder - Midas - lok - por - eet - spa - sas - olm - aal - ka - re. 23

Vers van 't Vat | 1960 | | pagina 25