DE IDEEENBUS De stand van de inzendingen was op 15 augustus 1960 als volgt: Amsterdam 38 Rotterdam 76 Den Bosch 81 In totaal dus 195 Beloningen werden toegekend aan: J. C. Beer (tapper), Rotterdam, voor zijn idee: een opvangbak voor flessen bij de uitloop van de kroon- kurkmachine. Beloning: 72, A. Kool en W. Romein (beiden van de afdeling Onderhoud bottelarij te Rotterdam) voor bun idee: een betere onderlinge snelheidsbepaling van de transportbanen, waardoor minder verlies aan dozen. Beloning: 256,waarvan ieder ƒ128, L. van Hoek (afdeling documentatie Rotterdam) voor zijn idee: het dragen van een donkere bril bij de bediening van de O.C.E. printer. Beloning: 12, Aanmoedigingspremies werden toegekend aan: A. Kool (elektricien) f 5,A. D. Lange (directie chauffeur) 5,G. Venema (voorman bott.) 7,50; F. W. van Pietersom (voorman bott.) 10,allen te Rotterdam. zij alle betrokkenen namens de bedrijfsleider in en gaat zij in overleg met deze alle organisato rische maatregelen voorbereiden, welke nodig zijn om het komende werk vlot te laten verlopen. In dit allemaal geschied, dan is aan de eerste fase van het pro- duktieproces, de werkvoorberei ding, voldaan. Kwantitatieve gegevens Dan volgt de uitvoering van de produktie. Wanneer ook die heeft plaatsgevonden, komen bij de laatste fase, de controle op de uit voering, weer de „hulptroepen" hun diensten aanbieden. Hierbij ontlast het Bedrijfsbureau o.a. de bazen van de produktie- administratie. Door het verzame len van kwantitatieve gegevens wordt een indruk verkregen hoe de produktie in een afgelopen periode verlopen is. Er wordt o.a. bekeken hoe groot het bier- en emballageverbruik is geweest, met de daarbij behorende bierverliezen en breukcijfers, en vele andere gegevens worden ver zameld die het totaalbeeld van de produktie kunnen geven. Uit de ontvangen gegevens wordt bovendien gecontroleerd of de produktie volgens de voorbereide plannen is verlopen. Verder stelt het Bedrijfsbureau overzichten, statistieken etc. sa men, die aan belanghebbenden beschikbaar worden gesteld. Het Bedrijfsbureau is dan ook een „brug" tussen Produktie enerzijds en Administratie anderzijds, waar over allerlei gegevens worden uit gewisseld. Op korte termijn Een van de grote diensten die het Bedrijfsbureau bij deze laatste fase van het produktieproces verleent is dat zij met haar signalerings apparaat gegevens verstrekt op korte termïjn. Met deze snel ver strekte gegevens kunnen namelijk onmiddellijk wanneer een pro duktieproces voltooid is al over zichten worden gemaakt en daaruit weer conclusies worden getrokken. De planning voor de volgende periode kan dan hieraan worden aangepast. Ten slotte moet dan nog worden opgemerkt dat het bij deze snel verstrekte gegevens vooral om de tendens gaat die daaruit spreekt; het is geen boekhouding, dat is de Administratie. Maar daar komen wij een van de volgende keren nauwkeuriger op terug. 6

Vers van 't Vat | 1960 | | pagina 8