ONZE ORGANISATIE Wanneer er over de produktieafdeling van onze brouwerij wordt gesproken dan weet ieder van ons wel, dat onze drie Nederlandse brouwerijen elk afzonderlijk een bedrijfsleider hebben, die in de ware zin des woords het bedrijf leidt (en rechtstreeks onder de onderdirecteur- Produktie staat, die het hoofd is van de Produktie-Nederland). U weet ook, dat de bedrijfsleider geassisteerd wordt door twee assistent-bedrijfsleiders. De totale werkzaamheden worden over deze assistent-bedrijfsleiders in tweeën verdeeld: één houdt zich bezig met alles wat betrekking heeft tot het brouwen zelf, de andere met de afwikkeling van het produkt, zoals het bottelen, verpakken en al het verdere wat daarmee in verband staat. Zijn zij nu de mensen die ons bier brouwen, zult u vragen? Het antwoord op deze vraag is: in zekere zin, ja! Zij zijn samen met de bazen en overige personeelsleden die in de produktieafdeling werkzaam zijn degenen, die er rechtstreeks voor zorgen, dat het produktieproces van het begin tot het einde tot stand komt. Waarom dan slechts in zekere zin? Omdat we door toeneming van de produktie zó gegroeid zijn, dat er naast deze produktiekern talrijke hulpverlenende diensten zijn ontstaan. Dat zijn o.a.Interne dienst; Bedrijfsbureau; Personeelsdienst; Garagedienst; Laboratorium en Kwaliteitsdienst; Maatschappelijk Werk. Deze dienstenverlenende groepen bestaan uit mensen, die met hun min of meer gespecialiseerde kennis de bedrijfsleiding met raad en daad ter zijde staan. Ter zijde staan waarbij? Dat gaan we op deze plaats eens bekijken. We zullen hier iets vertellen over hetgeen deze eerste twee diensten eigenlijk doen, terwijl de overige aan de beurt komen wanneer wij de centrale diensten, die deze weer overkoepelen, onder de loep nemen. Onderdirecteur Produktie Interne dienst Bedrijfsbureau Personeelsdienst Bedrijfsleider Garagedienst Laboratorium en Kwaliteitsdienst Maatschappelijk Werk Ass. Bedrijfsleider Ass. Bedrijfsleider Brouwen Verpakken 4

Vers van 't Vat | 1960 | | pagina 6