DOORLOPER DE PUZZEIHDEK Of het een gevolg is van de vakantie, dan wel van de mindere interesse voor familierelaties in deze tijd van samenwoning e.d., een feit blijft het dat het aantal oplossingen van het Familieraadsel slechts 1 bedroeg. Deze juiste oplossing werd ingezonden door mevrouw Van Hoorn, bedrijfsbureau te Rotterdam. Alle hulde, mevrouw! De puzzel van deze maand is een DOORLOPER, die ons werd toegezonden door de heer J. Broer te Rotterdam. Bij deze puzzel zijn de zwarte hokjes weggelaten en dient u dus zelf de afscheiding te be palen door het plaatsen van scheidingsstreepjes. Uw oplossingen ontvangen wij gaarne vóór 1 oktober a.s., waarbij 3 surpriseprijzen ter beschikking zullen worden gesteld. KELLER Oplossing familieraadsel Volgens sub. 2 is Jan Hei de schoonvader van Ineke Hei-Bel. Er zijn slechts drie heren Hei. Ineke is dus of met Kees of met Klaas getrouwd, die weer een zoon is van Jan. Volgens sub. 3 heeft Kees Hei een broer. Dit betekent dat zowel Kees als Klaas zoons zijn van Jan. Volgens sub. 3 heeft Kees ook een zuster. Deze zuster moet mevrouw Hei heten en kan dus alleen Greta Dop-Hei zijn. Greta is dus óók een dochter van Jan Hei. Daar Ineke Hei-Bel (sub. 2) is getrouwd óf met Klaas óf met Kees, is de vrouw van Jan Hei óf Hetty Hei-Hoed óf Ineke Hei-neken. Volgens sub. 1 is de zuster van Inge Dop-Hoed tevens de tante van haar man. Die zuster moet onvermijdelijk mevrouw Hoed heten en kan dus alleen Hetty Hei- Hoed zijn. Er zijn, wat het tanteschap betreft, 4 mogelijk heden: a) Hetty is de zuster van Inge's schoonvader. Inge's schoonvader heet mijnheer Dop. Zijn zuster dus me vrouw Dop. Dit kan Hetty Hei-Hoed dus niet zijn. b) Hetty is de zuster van Inge's schoonmoeder. Hetty is echter óók de zuster van Inge zelf. Inge zou dan getrouwd zijn met de zoon van haar eigen zuster. Kan dus niet. c) Hetty is de schoonzuster van Inge's schoonvader. Die schoonzuster zou onvermijdelijk mevrouw Dop moeten heten en kan Hetty evenmin zijn. d) Blijft over de mogelijkheid dat Hetty de schoonzuster is van Inge's schoonmoeder. Hiermede staat tevens vast dat Inge's schoonmoeder mevrouw Dop-Hei moet heten en dus Greta Dop-Hei is. Hetty Hei-Hoed is dus schoonzuster van Greta Dop-Hei. En daar Greta Dop-Hei een dochter is van Jan Hei (zie boven) is Hetty Hei-Hoed getrouwd met een van beide zonen van Jan Hei (zie boven). Ook Ineke Hei-Bel was met een van beide zonen van Jan Hei getrouwd (zie boven). De vrouw van Jan Hei zelf moet dus Irene Hei- Neken zijn. Irene Hei-Neken is dus moeder van Greta Dop-Hei, die weer moeder is van Inge Dop-Hoed. Irene is dus Inge's oma. 1 2 3 A 5 6 7 8 9 10 11 12 13 1A 15 16 17 18 19 20 2 3 A 5 6 7 8 9 10 11 1A 13 1A 15 Horizontaal: 1. ondeugend - bestanddeel van bier - be standdeel van bier - het beste bier dat er is; 2. boedel- beredder - bloem - smal hoog bouwwerk - natuurbad; 3. samentrekking van het middenrif - liter - in het jaar - natuurramp; 4. Engelse drank - niet dezelfde - titel - zoogdier - dun - rivier in Spanje; 5 Nederland (afk.) - stoomschip (afk.) - deel van de dampkring - wijnmaat; 6. speurder - hoofddeksel - Duitse N.V. (afk.) - eerste, zeer zacht haar; 7. lichaamsdeel - hoofdstad van Tibet - militair (afk.) - maat - pers. vnw. - speelgoed; 8. werk van Frederik van Eeden - bacchanaal - vogel (omgekeerde letters) - meubelstuk - gevel; 9. een weinig - planeet - naschrift (afk.) - gymnastiektoestel - sportterm - drank; 10. zoogdier - bepaalde conferentie (afk.) - loot - verlich tingsmiddel (afk.) - dat is (afk.) - hinderen; 11. lucht- doorlatende afsluiting - bevel - water in Zuid-Holland - zoogdier - zoogdier - bevel; 12. eiland in Midd. Zee - rijksregeling (afk.) - jongensnaam - vis - onversneden wijn - plaats in Engeland; 13. rivier in Spanje - bedorven (fig.) - hoofddeksel - hoofddeksel - zijde; - 14. zelfzucht - bekende motorraces - bijb. figuur - allerhoogste macht - dichtstuk met refrein; 15. rekening - tijdrekening - slede - gehalte (afk.) - gravure - jongensnaam. Verticaal: 1. schandaal verwekkend - mannen; 2. oude Franse gevangenis - enkele (in samenstellingen); 3. mu- ziekensemble - vaartuig; 4. uitgesloten aansprakelijkheid (afk.) - geldbergplaats - eiland in Midd. Zee - echtgenoot - langs; 5. bekende motorraces - meisjesnaam (afk.) - gereedschap - plaats in Zwitserland; 6. lichaamsdeel - bekende motorraces - slagader - plaats in Italië; 7. bid (Latijn) - godin der tweedracht - titel - Engels rijtuig - Soc. Econ. Raad (afk.); 8. vaas - chaotische toestand - drukfout (meervoud); 9. lichaamsdeel - ogenblik - rivier in Oostenrijk - eiland in Midd. Zee; 10. niet laag - wereld- sportgebeuren (afk.) - proef - nauwelijks; 11. plaats in Nrd.-Brabant - spil - gebak - rijbanen voor treinen; 12. Post, Telegraaf en Telefoon (afk.) - klaar - lichaamsdeel - verweerd; 13. stapel - looimiddel - sportartikel - lof rede; 14. daar - gereedschap - wondvocht - hoon; 15. insekt - dwarshout aan mast - bloem - al; 16. onbekende (afk.) - houten paal voor dundoek - baan voor balspel; 17. kommer - den lezer heil (afk.) - elfenkoning; 18. krantenwinkeltje - opperwachtmeester - houding; 19. adellijke - bijwoord - water in Friesland - vat - titel; 20. windrichting (afk.) - insekt - as - soort struisvogel. 19

Vers van 't Vat | 1960 | | pagina 21