Vim ONZE VERENIGINGEN Rotterdam: één grote personeelsvereniging Drie brouwerijen-ontmoeting Vorig jaar is de Personeels Unie Rotterdam in het leven geroepen, een overkoepelende organisatie waarin zitting hebben de voorzitters van de diverse personeelsvereni gingen en de heren Kleingeld en ir. Stroo het bestuur vormden. Van den beginne af heeft het in de bedoeling gelegen diverse verenigingen zoveel mogelijk zelfstandig te laten functioneren, omdat zij hun waarde in de loop der tijden hadden bewezen. In het jaar, dat de P.U.R. nu werkzaam is geweest zijn nog wel geen nieuwe verenigingen ontstaan (de Rotter dammer is niet zo'n verenigingsman als de Bossenaar), maar er zijn enige nieuwe taken ter hand genomen voor de uitvoering waarvan het bestuur van de P.U.R. com missies benoemde (kantine-commissie, beheerscommissie sportveld, revuecommissie), terwijl de commissie die de jaarlijkse personeelsfeesten e d. organiseert haar taak zag uitgebreid. Al doende is men tot een grotere eenheid gekomen en zo kwam ook de wens naar voren een algemeen lidmaatschap van de Personeels Unie Rotterdam in te stellen, welke recht geeft op alle door de P.U.R. te organiseren evenementen. Als eerste evenement noemen we de drie brouwerijen-ontmoeting waarover u elders meer leest. Dan is er de revue, die wij in maart hopen op te voeren. Voorts ligt het in de bedoeling in de loop van de komende winter enige avonden te organiseren voor de leden met hun dames (resp. heren!), dames (resp. heren!). Wie reeds lid is van een van de personeelsverenigingen, wordt automatisch lid van de P.U.R.; de contributie van de P.U.R. wordt in mindering gebracht op de contributie voor de sub-vereniging. Binnenkort zal de P.U.R. zich met een persoonlijke mede deling tot alle Rotterdamse personeelsleden wenden met de vraag zich op te geven voor het lidmaatschap. PERSONEELS UNIE ROTTERDAM 4 september: goede start van Heineken's Nederland in Rotterdam. Ontmoeting der drie Nederlandse brouwerijen in bridge, judo, klaverjas, tafeltennis, tennis, vissen en voetbal. DEF.LNEMERS en SUPPORTERS neemt uw foto toestel mee. De leukste foto's worden gepubliceerd in Vers van 't Vat. Ruim een half jaar geleden is de wens geuit de contacten, welke enkele personeelsverenigingen van Amsterdam, Rotterdam en Den Bosch met elkaar hadden, te coördi neren en uit te breiden en te komen tot één grote sportdag, waarin het personeel van de drie brouwerijen zich zou meten in zoveel mogelijk sporten. Zo'n sportdag zou dan om beurten in Rotterdam, Amsterdam en Den Bosch moeten worden gehouden. Dit plan nam enige weken geleden vastere vorm aan en zo zullen we reeds op zondag 4 september a.s. de eerste drie brouwerijen-ontmoetingen beleven. Een aantal enthousiaste medewerkers heeft met bekwame spoed een organisatie opgebouwd, plannen gemaakt en uitnodigingen verzonden en zo verwachten we de dag nadat u dit „Verse Vat" in uw bezit hebt een groot aantal Amsterdammers en vermoedelijk nog groter getal Bosse- naren voor deze sportdag in Rotterdam. Het ligt in de bedoeling in de toekomst bijeenkomsten en wedstrijden als deze alleen toegankelijk te stellen voor leden van de personeelsunie, maar zulk een algemeen lidmaatschap kennen we nog niet in Rotterdam en daarom zijn ditmaal alle personeelsleden van Rotterdam (met introducé) zonder uitzondering hartelijk welkom als supporter bij alle sporten. Voetbal vindt plaats op het Heineken-sportveld aan de Kleiweg, tennis op de banen van Plaswijk, judo in de dojo op de brouwerij, klaverjas in Hollandia, tafeltennis in de bedrijfskantine en bridge in de Raadskelder. Waar we gaan vissen leest u in de bekendmaking, die enige dagen geleden is verspreid onder het personeel en waarin u haarfijn het volledige programma vindt vermeld. Na afloop zullen de deelnemers op de brouwerij een gezamenlijke broodmaaltijd gebruiken en tot tien uur in de avond gezellig bijeen zijn. Prijsuitreiking om 7 uur 's avonds op de brouwerij. De heer en mevrouw Feith hebben een zilveren wissel beker beschikbaar gesteld op ons verzoek genaamd „Astrid-beker'", die jaarlijks aan de winnende brouwerij zal worden overhandigd. De brouwerij die in een bepaalde sport wint krijgt drie punten, nummer twee krijgt er twee en nummer drie één. Doet een brouwerij aan een bepaalde sport niet mee, dan is zij automatisch derde. De brouwerij met het hoogste aantal punten in alle sporten is winnares van de wissel beker. Er komen nog meer prijzen, waaraan de namen zullen zijn verbonden van enkele van onze brouwerijen in het buitenland. Wij hopen, dat deze eerste sportdag mag slagen en al zal vanwege de korte tijd van voorbereiding nog niet alles z'n definitieve vorm hebben gevonden, hiermee een begin is gemaakt voor een jaarlijks terugkerend sport festijn. PERSONEELS UNIE ROTTERDAM 13

Vers van 't Vat | 1960 | | pagina 15