De toestand in KONGO Uit de berichten die ons via in Brussel en de gerepa- trieerden uit Kongo bereik ten kunnen wij U het vol gende mededelen: BOMA (mond van Kongo) Na de ongeregeldheden heeft men de brouwerij enige tijd moeten ver laten. Omstreeks 20 juli zijn op verzoek van de Afrikaanse werk nemers enige Europeanen terugge keerd. De heer Despret, directeur van de Bralima in Brussel, heeft 24 juli een bezoek aan de brou werij gebracht en kwam met pret tige berichten terug. De brouwerij wordt nu geleid door de heer Lour- ti, Portugees ingenieur. Verder zijn aanwezig de heren Schalk, Kalk man (beiden Nederlanders), Brams, Frisée, Van der Waal en Dothée. De echtgenoten en kinderen zijn allen naar Europa teruggekeerd. De installatie was na de terugkeer geheel intact. Plunderingen waren niet voorgekomen. De stad is door Marokkaanse UNO-troepen bezet. Het is er rustig. Men brouwt en bottelt sedert 20 juli. BUKAVU (Kivumeer) Voor zover ons bekend, zijn er in Bukavu weinig ongeregeldheden voorgekomen. Iedereen is op zijn post gebleven. Men werkt normaal door. De echtgenoten en kinderen zijn naar Europa teruggekeerd. KISENYI (Kivumeer) en USUMBURA (Tanganyikameer) Beide brouwerijen, gelegen in het protectoraat Ruanda-Urundi, wer ken op volle capaciteit. LEOPOLDVILLE Na een tijd van spanningen en ru moer begint het leven in Leopold- ville normale vormen aan te ne men. Hulde voor diegenen, die on der zeer moeilijke omstandigheden steeds getracht hebben, de brou werij draaiende te houden. Sedert 20 juli is er een Europese equipe van 11 man, bestaande uit de he ren Imfeld, Bussman (beiden Zwit sers), D'Hondt, De Ceuster, De Smet, André, Geerts (alle vijf Bel gen), Noiset en Frantz (beiden Fransen), Van Eerbeek en Kreu- ger (beiden Nederlanders). Alle echtgenoten en kinderen zijn naar Europa geëvacueerd. Het is er rus tig en de brouwerij werkt. Op 26 juli verzocht men om een mon teur van Barry-Wehmiller voor de montage van een nieuwe wasma chine! STANLEYVILLE Door de omstandigheden gedwon gen, was de brouwerij vanaf 20 juli verlaten. Op 26 juli is de di recteur, de heer Flour, echter weer naar Stanleyville vertrokken. De heer Hardy, bedrijfsleider, is 28 juli gevolgd. De overige employés alsmede alle echtgenoten en kin deren bevinden zich in Europa. Laten we hopen dat ook deze brou werij weer spoedig zal kunnen produceren. Wij mogen ons gelukkig prijzen dat alle Bralima-employés met hun echtgenoten en kinderen ongedeerd zijn gebleven. Grote waardering hebben wij voor degenen die on der zeer moeilijke omstandigheden op hun post zijn gebleven en ge probeerd hebben, hun werkzaam heden zo goed mogelijk te blijven verrichten. Wij wensen de Bralima en al haar employés een spoedige terugkeer tot normale omstandig heden. «BÏ« B.iat tt JtlU'jvO-l rond* 2

Vers van 't Vat | 1960 | | pagina 4