Een prijsvraag voor alle kinderen Hallo kinderen, Ariska, is een oude heks met een grote lelijke neus. Eenmaal per jaar maakt ze een rondvlucht op haar bezemsteel boven steden en dorpen. Ook dit jaar heeft ze dit weer gedaan. Ze maakte een nieuwe bezemsteel en daarop is ze vertrokken. Het was haar gewoonte om de mensen te beheksen. Dat ging haar vervelen. toen heeft ze iets anders verzonnen. Ze wil nu de kinderen, die Vers van 't Vat lezen, een prijs laten verdienen. En ze heeft met op zet alle beroepen, die de mensen in het plaatsje Be- zemschoon uitoefenen, door elkaar gegooid. Hierdoor kreeg: de kapper draad en naald de schoolmeester een gummistok de schilder brood de brouwer melk de schoenmaker een brieventas de kleermakerhout de schilleboer een schoolbord de melkboer een kwast de ambtenaar kolen de sigarenhandelaar pleisters de politie bier de naaister tramkaarten de orgelman een vulpen de timmerman ijs de kolenboer een fototoestel de drogist een leest de slager een draaiorgel de boer een aambeeld de metselaar een schaar de conducteureen koe de bakker sigaren de ijsboercement de smid schillen de postbodeeen naaimachine de fotograaf gehakt Nu moeten jullie proberen, om achter elke naam het juiste voorwerp te zetten, dat bij dit beroep behoort. BijvoorbeeldPilooten natuurlijk weten jullie allemaal, daarachter behoort vliegtuig. De oplossing sturen jullie voor 1 september a.s. naar de redactie van „Vers van 't Vat". Wij zijn natuurlijk reuze nieuwsgierig, wie de beste oplossing instuurt. Zijn er meerdere oplossingen goed, dan wordt de prijs natuurlijk verloot. Veel plezier er mee!!!!!! JOS TABBERS 21

Vers van 't Vat | 1960 | | pagina 23