Vleiende woorden voor Vers Van 't Vat Senator Kennedy vraagt Heineken Export behaalt record-omzet Brouwmeesters te Rotterdam bijeen In het contactorgaan voor redac teuren van personeelsorganen dat uitgegeven wordt door de Werk- commissie personeelsorganen van het Centraal Sociaal Werkgevers verbond wordt met onderstaande prettige woorden over ons blad gesproken: Trosit Wij heffen het (bier)gks op de gezond heid en goede toekomst (van redactie en blad) van Vers van 't Vat, Heineken, dat in april tien jaar bestond. Uit de kinderjaren van het blad (tien jaar voor een personeelsblad is zo ongeveer het zelfde als wat voor de mens veertig jaar is) worden in een historisch overzicht herinneringen opgehaald. Vers van 't Vat vormt een van de bewijzen dat het Ne derlands personeelsblad in de afgelopen tien jaar door de bank genomen stellig verbeterd is. Wij lazen in een Californisch dag blad dat Senator Jack Kennedy, kandidaat voor het Amerikaanse presidentschap, tijdens zijn verkie zingscampagne in Californië aan een diner de Californische wijn wei gerde en uitriep: „Geef mij maar een fles Heineken bier." Met vreugde melden wij dat onze exportafdeling in juni een record- maandomzet heeft bereikt. Met andere woorden: in juni 1960 is er meer Heineken bier geëxpor teerd dan ooit tevoren in de ge schiedenis van onze brouwerij in één maand is geschied. Wij feliciteren de heer Weymars- hausen en zijn medewerkers met dit succes. DE IDEEËNBUS De stand van de inzendingen per 15 juli 1960 is als volgtTotaal 183, waarvan Amsterdam 35, Rotter dam 69 en Den Bosch 79. Met een bedrag van 70.werd beloond het idee van G. G. van Doremalen, voorman/machinist uit Den Boschverbeterde afvoer van het zilverzand uit de spiractor. Een aanmoedigingspremie van 10.werd toege kend aan A. M. de Kruyf, afdelingsmonteur, Den Bosch. Sinds enige tijd volgen met Europees verlof zijnde tech nici de zogenaamde herhalingsoefeningen, in het En gels „refresher courses" genaamd. Terwijl er reeds enige maien een aantal afdelingschefs en machinisten aan deze cursussen had deelgenomen, kwam het in mei voor het eerst voor, dat er een aantal brouwmees ters van de overzeese bedrijven bijeen was. Het waren de heren P. D. Stephinson, head brewer van de Leo pard Brewery Ltd. te Hastings (Nieuw Zeeland), R. J. Haythornthwaite, technical manager van de Nigerian Breweries Ltd. te Aba (Nigeria) en E. K. P. Daniel, assis tent bedrijfsleider van de Cerveceria Heineken de Venezuela te Caracas (Venezuela). Hierbij plaatsen wij een foto, genomen tijdens een boottocht naar de Delta-werken. V.l.n.r. de heer Daniel, de heer Stephin son en de heer Haythornthwaite. 14

Vers van 't Vat | 1960 | | pagina 16