Heineken's „Vuurvreters" groep te Caracas tt elite ken Na langdurig streven en bemoeiingen heeft de brouwerij C. A. Cerveceria Heineken de Venezuela, gevestigd te Caracas, eindelijk dan toch een brand weerauto te harer beschikking. Een brandweerploeg „te voet" be stond reeds lang, gevormd door de mannen van de werkplaats. In een geval van brand, hoofdzakelijk in de droge tijd waarin zowel bos- alsook grasbranden tot de orde van de dag behoren, stormden de brandweer blussers naar de plaats des onheils, meestal door de portier uit hun tro pische lethargie wakker geschud. Bewapend met alle mogelijke hand en blusgereedschap, ter vuurbestrij- ding, worden de vlammen getrotseerd. Brandslangen worden vliegensvlug gelegd en aan de desbetreffende hydranten gekoppeld, verdeeld opge steld over het gehele terrein; anderen sjouwen koolzuur en chemische brand- blusapparaten, weer anderen proberen met takken en twijgen het vuur tot staan te brengen. Aangezien het areaal van de brouwerij nog vrij veel onbebouwde vierkante meters uitmaakt, zag zich de bedrijfs leiding genoodzaakt een reeds afge keurde automobiel op te doffen voor - rtcineke» het snelle vervoer van brandslangen, koolzuurcilinders, etc. en het be nodigde blussingspersoneel. Wat de technische dienst op onze brouwerij van een reeds afgedankte auto heeft gemaakt, is op neven staande foto te zien. De foto geeft helaas niet weer het „knal" kleurige signaalrood waarmede de auto is opgesmukt. Naast de deuren van de cabine der bestuurder hangt de glimmende, geel koperen alarmbel, die in geval van brand het naderen van de brandweerauto, op afstanden, vermeldt. Het gehele vehikel is be kroond met het opschrift „Bomberos Heineken" hetwelk definitief kennis geeft van het doel van deze trotse eenheid. Reeds verschillende keren heeft de Heineken brandweerdienst met zijn rijtuig (karos) krachtdadige hulp kunnen verlenen en haarden van branden op ons terrein in de kiem kunnen smoren, dank zij de toewij ding van de auto met zijn bemanning aan Sint Floriaan, beschermheilige van de brandweer in Zuid-Amerika. Vivat, Crescat, Floreat In Ignis Aeternam! Caracas, juli 1960. H. J. MUSIOL 13

Vers van 't Vat | 1960 | | pagina 15