L. Dijkxhoorn gepensioneerd - "Ome Leen" - Op 25 juni jl. heeft de heer L. Dijkx hoorn, administrateur van de botte larij, tijdens een druk bezochte, wij mogen wel zeggen zéér druk bezochte, receptie in de Rotterdamse kantine afscheid genomen van de brouwerij, na ruim 49 jaar in onze dienst werk zaam te zijn geweest. Bijna 50 jaar geleden, op 16 mei 1911, werd hem verteld dat hij als losse werkkracht bij de brouwerij in dienst kon komen, maar niet langer dan een paar dagen. Deze periode duurde echter wat langer dan verwacht werd en „Ome Leen", zoals velen hem kennen, werd een van de vele ge trouwen die zich een vaste plaats in onze bottelarij-gelederen wisten te veroveren. Van 1950 tot 1957 was hij voorman in deze afdeling, gedurende de laatste jaren verzorgde hij de bottelarij administratie. Bij zijn afscheid zijn vele waarderen de woorden gesproken, eerst tijdens de ontvangst door ir. Bartels, die hem de gebruikelijke enveloppe met inhoud overhandigde, maar later ook tijdens de receptie, waar hem nog ver schillende sprekers en geschenken wachtten. Van deze plaats af wensen wij de heer Dijkxhoorn, samen met zijn vrouw en dochter, nog vele jaren in gezondheid toe en hij kan ervan ver zekerd zijn dat wij „Ome Leen" niet licht zullen vergeten. Dankbetuiging Hiermede wil ik, ook namens mijn vrouw en dochter, mijn oprecht hartelijke dank betuigen aan Directie, chef, bazen, onder bazen en collega's voor de spontane hulde die mij is gebracht bij het eindigen van mijn diensttijd van ruim 49 jaar in de bottelarij die ik nu heb verlaten omdat ik met pensioen ben gegaan. Veel prachtige geschenken heb ik mogen ontvangen, n.l. 1 kist sigaren plus een Silvermach-aansteker van de bazen, een schitterend armbandhorloge (merk Pon- tiac) van het personeel, een extra kistje sigaren van de mensen die met de bus uit Zeeland en Brabant komen, zó mooi dat ik er voorlopig nog geen sigaar durf uit te nemen en tot slot nog een kistje sigaren van een heer uit Singapore die pas vier dagen bij ons in de bottelarij was en waarvan ik tot mijn schande zijn naam niet durf te noemen daar ik bang ben dat de naam die ik wil schrijven misschien niet geheel juist is. Sprekerstalent bezit ik niet dus heb ik geen afscheidsrede gehouden, doch wel bij het afscheid een ieder de hand gedrukt en hun persoonlijk bedankt maar aange zien er zoveel mensen waren en sommigen misschien al weg waren gegaan wil ik ook hun dan langs deze weg nog héél hartelijk bedanken. Het was een dag om nooit meer te ver geten! L. Dijkxhoorn, Rotterdam De heer J. W. Brinkert vertrok op 26 juni 1960 met zijn gezin van Europees verlof naar Lagos terug. Op 28 juni vertrokken uit Aba Mevrouw S. ten Bruggen Cate- Kaufman en haar dochtertje met Europees verlof. Op dezelfde dag arriveerden de drie kinderen van de heer M. Krouwer uit Stanleyville in Ne derland. Mevrouw E. Kettner- de Wijn en haar 2 kinderen kwamen op 1 juli uit Cairo aan met Europees verlof. Tevens arriveerden op die dag me vrouw M. S. Ulenberg- van Don gen en haar dochtertje uit Cairo voor verlof in Nederland. De heer Ir. J. Lens van Rijn ver trok op 3 juli naar Lagos na be ëindiging van zijn Europees verlof. Naar Boma vertrok op 3 juli de heer Th. J. P. Kalkman. Op 6 juli vertrok Wim Phaff naar Aba om zijn vakantie bij zijn ou ders door te brengen. De heer H. van Breukelen en zijn gezin vertrokken op 8 juli uit La gos met Europees verlof. De heer G. H. Ulenberg uit Cairo kwam op 11 juli in Nederland aan met Europees verlof. De heer EI. van Schaik vertrok op 11 juli naar Singapore. Op 12 juli arriveerden mevrouw M. A. E. Bussmann- van Wijngaar den en haar dochtertje uit Leo- poldville. Marijke J. Haage vertrok op 13 juli naar Aba voor het doorbren gen van haar vakantie. Uit Leopoldville arriveerde me vrouw H. van Eerbeek-Visser met vier kinderen op 13 juli. Tevens kwamen op die dag me vrouw M. Th. Vink-Tettero en haar dochtertje uit Boma aan. Mevrouw A. Krouwer - Greve kwam op 13 juli uit Stanleyville aan. Ook mevrouw P. J. Schalk- van den Tol uit Boma arriveerde op 14 juli met haar twee kinderen in Nederland. Mevrouw G. J. F. Suykerbuyk- Raats keerde met haar dochtertje op 17 juli uit Stanleyville terug. De heer P. D. Stephinson vertrok met zijn gezin op 24 juli naar Has tings van Europees verlof. Naar Caracas vertrok op 24 juli de heer E. K. P. Daniel na beëin diging van zijn Europees verlof. Ook het Europees verlof van de heer R. J. Haythornthwaite is ten einde; op 22 juli keerde hij met zijn gezin terug naar Aba terug. Mevrouw M. van Schaik-Kraus vertrok op 30 juli met het s.s. München naar Singapore. 9

Vers van 't Vat | 1960 | | pagina 11