Rallye-Vreugd Auto-rallye Sportclub H.B.M. Amsterdam Een van de talrijke onderdelen van de viering van het 40-jarige jubileum van de sportclub H.B.M. was een auto-rallye, welke op zaterdag 23 april werd gehouden. Het was de eerste maal dat er in het kader van de sport club een dergelijke rallye werd georganiseerd. Direct na afloop al getuigden echter zoveel reacties van een dus danig enthousiasme dat het wel vaststaat dat het niet de laatste maal was. De rallye bestond uit drie delen. Met een zogenaamde puzzelrit werd begonnen, daarna volgde een pijlenrit, waarbij men van op papier ge tekende secties en kruisingen van wegen de route moest vinden, en tot slot weer een puzzelrit. We hebben ontzettend veel plezier gehad op deze middag. De eerste „ervaringen" werden al uitgewisseld na het beëindigen van de eerste puzzelrit, die in Aalsmeer ein digde. Daar werd de snelheidsproef afgenomen. Deze bleek niet per auto maar per roeiboot afgelegd te moeten worden. Op een eilandje moest namelijk een controle stempel gehaald worden en dat ging niet iedereen even gemakkelijk af. We zagen bijvoorbeeld een van de dames (die de heenweg moesten roeien) midden op het water de slappe-lach krijgen, hetgeen wel enig tijdverlies be tekende. Een andere heer had letterlijk de boot gemist en stapte in zijn opwinding pardoes in het water. We hoorden ook dat een van de deelnemers een beetje later in Aalsmeer aankwam omdat, toen hij op een ge geven moment in Uithoorn zat, toch wel begon te twij felen of hij de route wel geheel juist had gereden en toen maar weer rechtsomkeert naar Amsterdam maakte om opnieuw te starten. De tweede puzzelrit, die als makkelijker dan de eerste was aangekondigd, bleek voor velen toch menig addertje te herbergen. We ontmoetten tenminste enige malen de zelfde wagens die een half uur vóór ons gestart waren en weer een eindje terugreden omdat ze er niet uitkwamen. Het is waar dat degenen die later gestart waren het af en toe misschien makkelijker hadden, want toen wij op een gegeven moment naarstig zochten naar de „twee leeuwen", waarbij links afgeslagen moest worden riep een brugwachter al uit: „Als u soms de twee leeuwen zoekt, die zitten in het wapen van de A.N.W.B.-weg wijzer". Klassementsproeven op eigen De 22-jarige D.K.W. van de terrein: mevrouw Eibers moet heer Willemse wordt met ver- touwtjespringen. eende krachten in „z'n voor uit" geholpen. (Bij de jubileumrit van de Sportclub gehouden op 23 april 1960) De witte en de rode leeuwen op wegwijzers en brievenbussen; een enk'le zwarte haan daartussen, die zeer geruisloos hangt te schreeuwen; het griezelig zoetwaterpontje bij 't huis, met harten in de luiken en paddestoelen in de struiken en Koning op zijn koude grondje, waar man en vrouw naartoe moest roeien, terwijl de wind de baren zwiepte en riemen en gewrichten piepten en wij haast uit ons jasje woeien; en rijen maar, van punt tot pijltje: een brug, een splitsing, een rotonde, maar heb je 't allemaal gevonden, dan ga je later tóch voor 't bijltje, want stiekeme controlenosten bedreigen je met straf en boete: of ie ze al of niet ontmoette kan je je rallye-leven kosten! En in de tank daalt de benzine, maar heb je eenmaal Koe en Kalfje, dan is de rest een zeer zacht zalfje tot 't glaasje bier in de kantine. En daar bepeinst de auto-man: Wie ware rallye-vreugd wil smaken, moet 't stellig niet eenvoudig maken, als 't ook zeer ingewikkeld kan! vdz Terug op de brouwerij werd nog een behendigheidsproef afgenomen en ook daar werd weer menig plezierig moment beleefd. Aangezien de meeste dames schoenen met naaldhakken aan hadden, bleek het touwtjespringen dat ook tot de behendigheidsproef behoorde, niet altijd een even gemakkelijke opgave te zijn. Tot de punten allemaal bij elkaar geteld waren, werd een gezellig uurtje doorgebracht in de nieuwe kantine en tot slot werden dan de winnaars door de heer Stap bekendgemaakt. De eerste en tweede prijs werden gewon nen door de heren Lindeman en Been. U ziet: de afdeling expeditie weet wat rijden is! Maar er waren prijzen in overvloed zodat geen van alle 25 wagens iets te kort is gekomen. Het was een allergenoeglijkste middag geworden, hetgeen hoofdzakelijk te danken is aan de grote zorg waarmee de heer en mevrouw Vunderink, terzijde gestaan door vele leden van de sportclub, deze rallye georganiseerd hebben. (Dat ondergetekende het einde van de eerste puzzelrit bereikte zonder de eerste twee controleposten gepasseerd te zijn, is echt niet de fout van de Heineken's chauffeurs die daar stonden opgesteld om de deelnemers kaart van een stempel te voorzien!) Het landschap waar de deelnemers doorheen werden geleid, was bijzonder bekoorlijk en hopelijk hebben de meesten, behalve de mysterieus gestelde route-aanduidin gen, pijlen, kruisingen etc. op het papiertje voor hun neus, nog wel iets opgevangen van de mooie plaatsjes als Vrouwenakker en Kudelstaart. Laten we besluiten met de wens van de Sportclub H.B.M. te herhalen: dat er de volgende maal wanneer er weer een rallye georganiseerd wordt, er veel en veel meer deel nemers zullen zijn. D. Foto's: R. Mulderafd. Boekhouding Amsterdam 23

Vers van 't Vat | 1960 | | pagina 25