Sportuitwisseling Van onze Verenigingen Heineken Den Bosch Frederik Hendrikkazerne Vught Tafeltennis Eind februari kreeg de Heineken's Personeelsvereniging 's-Hertogenbosch een uitnodiging van de Frederik Hendrikkazerne te Vught om, in een te organiseren sportweek in diverse takken van sport, tegen elkaar uit te komen. Besloten werd dat men elkaar zou meten met judo, tafeltennis, schaken, dammen, kaarten en voetbal. Daar in de kazerne geen ruimte aanwezig was om deze sporten te beoefenen, werd besloten de sportweek op de brouwerij te houden, behalve de voetbalwedstrijden. De respectieve verslagen volgen hieronder. j. h. Op maandag 21 maart vond het treffen plaats van beide judoteams. Van onze zijde was voor deze ontmoeting een wisselbeker beschikbaar gesteld, welke jaarlijks verdedigd zal moeten worden door de winnaar van het jaar daarvoor. Nadat met een enkel woord onze voorzitter, de heer J. Knuiman, alle aanwezigen een hartelijk welkom had toe geroepen kon de strijd beginnen. De leiding van deze avond berustte bij de heer J. van Gent, 3e Dan, hierbij geassisteerd door een zwarte band der Genietroepen als hulpscheidsrechter. Vooraf wijdde de heer Van Gent enige aandacht aan de manier waarop door één der partijen een punt gescoord werd, dit ter verduidelijking voor de niet-ingewijden van judo. Na deze kleine uiteenzetting ging men over tot over handiging der vriendschapsvaantjes door de beide cap tains der teams. Vlak voor de aanvang mochten wij de commandant der Genietroepen begroeten, wiens blijk van belangstelling door ons zeer op prijs werd gesteld. Het zou me te ver voeren elke partij afzonderlijk hier te be handelen, maar enkele partijen zou ik toch graag even toelichten. Als eerste man startte onze nieuwe gele band Sluijters, en behaalde een verdienstelijk onbeslist tegen een Genie judoka, die vaker op de mat heeft gestreden. Onze tweede man was ook een gele band en wel Van der Laar. Na een onstuimig gevecht plaatste Van der Laar een magnifieke le been worp en dat was ons eerste winst punt. Onze tweede beenworpspecialist Van der Wielen trad hierna in het strijdperk. Zijn tegenstander bleek ook wel iets van judo te weten en gaf goed partij, totdat op het einde van de reglementaire tijd, als een flits, die bewuste tweede beenworp geplaatst werd en dat was meteen ons tweede winstpunt. Hierna kregen we onze groene band Kan op de mat. Het gewicht- en lengteverschil ten gunste van zijn tegenstander was hier wel een duidelijke handicap voor Kan. Niettemin zag onze Wim kans zijn tegenstander tot tweemaal in een le verwurging te nemen, waaruit hij door de scheidsrechter met een „break" gered werd. Totdat Kan in een 15e ver wurging geraakte en de partij opgaf. Dat was 21. Een onzer gastjudoka's van „Sportschool J. van Gent", zag een punt tegen zich scoren door een 2e heupworp-over- name 2—2. Onze groene band Engelbert trad aan tegen een technisch uitstekend werkende Genieman. Na een gelijk opgaande strijd met kansen aan beide zijden besliste Engelbert deze partij met een prachtig geplaatste le beenworp, 32. Onze gasten wisten nog drie partijen op hun naam te brengen, en vijf eindigden onbeslist. De Genie boekte nog drie overwinningen zodat de strijd eindigde in ons voordeel, nl. 6 gewonnen, 5 onbeslist, en 3 nederlagen. Onze voorzitter overhandigde aan de captain van ons team de wisselbeker, de hoop uitsprekende dat deze met succes het volgende jaar verdedigd zal worden door ons. De kata-demonstratie, welke de heer Van Gent met zijn assistent de heer Dirks na afloop ten beste gaf, bewijst eens te meer welk een graad van perfectie de heer Van Gent in Judo heeft bereikt. Dat deze demonstratie door het aanwezige publiek gewaardeerd werd bewees het applaus wel duidelijk. Rest mij te melden dat uit sportief en propagandistisch oogpunt deze avond geslaagd genoemd mag worden. Nog een hartelijk dank aan allen die belangeloos hun medewerking hieraan hebben verleend en tot een volgende keer. h. rust, secr. Er werd gespeeld door 2 teams van ons. Het eerste team bestond uit de heren Kop, ir. Dries en Kapteins. Het spel dat we hier te zien kregen was van zeer goed gehalte. Het was een zeer spannende wedstrijd, waar de punten om en om verzameld werden. De eind uitslag werd 55. Dat we nog kans zagen gelijk spel te halen tegen het sterke militaire team, is hoofdzakelijk te danken aan de heer Kop, die deze avond in zeer goede conditie was. 20

Vers van 't Vat | 1960 | | pagina 22