Centraal-magazij n 's-Hertogenbosch definitief gehuisvest Een stuk antiek in Rotterdam Het was maandag 4 april jl. weer een gedenkwaardige dag in het steeds voortschrijdende bouwpro ces van onze brouwerij in Den Bosch! Op die dag nl. begon men met de verhuizing van het cen- traal-magazijn, dat lange tijd „in wonend" was geweest in de botte larij. Het gebouw, waarin het centraal-magazijn thans haar defi nitieve bestemming heeft gevonden is weliswaar nog niet geheel klaar, doch de verwachting is, dat de overige afdelingen, die ook in dit gebouw worden ondergebracht (mechanische-werkplaats, timmer werkplaats, bierservice en last but not least de bedrijfsbrandweer) de hun toegewezen ruimten spoedig zullen kunnen betrekken. De operatie „overhuizing centraal- magazijn" was een hele toer, maar is prima geslaagd en, te oordelen naar de glundere gezichten zo wel van de chef van het centraal- magazijn, de heer Grootveld, als van zijn medewerkers, kan men gerust zeggen, dat zij bijzonder in hun nopjes zijn met hun nieuwe huisvesting! Vanzelfsprekend zal het nog wel even duren, voordat de heer Groot veld en de zijnen „met hun ogen dicht" alles kunnen vinden. Doch ook die tijd komt! Bijgaande foto laat u dat deel van het nieuwe gebouw zien, waar zich het centraal-magazijn bevindt. Wanneer de hierboven genoemde afdelingen hun plaatsen hebben ingenomen, hopen wij u daarvan ook nog enkele opnamen te kunnen tonen. Wij wensen de heer Grootveld en zijn medewerkers een aangename besteding van hun werktijd in dit fraaie en lichte magazijn toe. vRh Laffly, een Franse autofa- briek uit Parijs (reeds lang ter ziele), met een plm. 30- jarige trouwe dienst bij de Gemeentereiniging te Zwijn- drecht, kwam in ons bezit voor een bedrag van 150, Na het terrein van Heineken te Rotterdam vijf jaar lang schoon gehouden te hebben was dan toch eindelijk de tijd aangebroken, dat de „oude ziel" een opknapper tje nodig had. Met vereen de krachten van monteurs, schilders en timmerman is er weer een rolveger te voor schijn gekomen en wij hopen, dat hij (of is het een zij) nog lang onze terreinen zal schoonhouden. Bij de foto ziet u de trotse reparateurs, t.w.: C. A. de Boer, monteur (achter het stuur) met naast hem C. Akkerman (schilder). P. Hoogendoorn, timmerman, staat achter de rolveger. Op een mooie zomerse dag in 1955 rijdende op de oude Dordtse Straatweg te Zwijn- drecht passeerden wij een autosloperij. Als automensen moesten wij natuurlijk onze blikken laten gaan over alle vergane glorie, die daar stond. Opeens zagen wij daar iets waar wij al lang naar zoch ten: „een rolveger". Wij zijn eens gaan praten met de sloper en in zijn ogen zagen wij verbazing, dat er mensen waren, die in deze auto(?) met een bouwjaar van tussen de 1920 en 1923 belangstel ling hadden. De auto van het merk

Vers van 't Vat | 1960 | | pagina 19