40-JARIGE JUBILEA F, W. Viereke A. N. van Klaveren Op 9 april jl. was het 40 jaar geleden dat de heer F. W. Viereke, machinist, in dienst trad van de Heineken's Bierbrouwerij Maat schappij N.V. te Amsterdam. De heer Viereke begon zijn loop baan als bankwerker en volgde later enkele cursussen in elektrisch lassen. De heer Goos zei o.a. in zijn toespraak dat de heer Viereke tot het steeds afnemende aantal mensen behoort, die 40 jaar brou werijleven achter de rug hebben. Hij vertelde ook dat de jubilaris meegewerkt heeft aan de bouw van hetgeen in vroeger jaren keldergebouw en nieuwe ligkelders heette. Overigens blijkt de heer Viereke heel wat bouw en afbraak meege maakt te hebben in de Eerste van der Helststraat. Ook de machine kamer waar hij later kwam te werken mocht hem niet de mis schien gewenste rustige atmosfeer bieden. Want vanaf het moment dat het grote draaiende wiel ver dween en een bord met allerlei ingewikkelde metertjes en knopjes werd aangebracht is men er steeds met vernieuwingen bezig. De heer Goos zei als troost dat er tegen het einde van de drie jaar die de heer Viereke nog bij ons voor de boeg heeft, niet erg veel meer van de oude machinekamer overgeble ven zal zijn. Er werd daarbij ook opgemerkt dat het juist de heer Viereke was die altijd, al is het moeilijk bij alles wat nieuw is meteen het nut er van te kunnen inzien, paraat stond mede te wer ken aan deze vernieuwingen. Enkele sprekers die elkaar in geestigheid overtroefden haalden menige oude herinnering op aan de tijd dat zij met de heer Viereke hebben samengewerkt. Hierdoor werd het „gesproken portret" van de jubilaris rond. Wij wensen de heer Viereke toe dat hij de resterende drie jaren in goede gezondheid bij Heineken mag doorbrengen. De heer A. N. van Klaveren, werkzaam op de administratie van de brouwerij Rotterdam, was op 31 maart 1960 40 jaar in dienst van onze Maatschappij. De gebrui kelijke viering van dit jubileum zou plaatshebben op 1 april 1960. Helaas is de heer Van Klaveren enige weken voor de jubileumdag ziek geworden. De arts heeft hem toen een rustperiode voorgeschre ven, welke op de jubileumdag nog niet was verstreken. Daarom moest worden afgezien van de gebrui kelijke viering. Aan belangstelling (uiteraard af gestemd op het doktersvoorschrift) heeft het echter niet ontbroken. Na een bezoek door mejuffrouw Looman kwamen de heren Klop penburg en Kamphorst. Vervol gens, na een korte tijd van rust, De heer Goos spreekt de jubilaris toe. Mejuffrouw Stroeker, maatschappelijk werkster luistert met belangstelling. 14

Vers van 't Vat | 1960 | | pagina 16