DE IDEEENBUS Onze Paarden De stand per 12 april 1960: Amsterdam 25, Rotterdam 49 en Den Bosch 62. Totaal dus 136. Beloond werden de volgende ideeën: Amsterdam: J. Aalten (bottelarij): zeefinrichting voor sproeiwater van de wasmachine. Beloning 240, K. Kloot (onderhoud): verbetering in de behandeling van boren. Beloning: 54, Rotterdam: K. Vroomhout (onderhoud): het verbeteren van de dozenmachine. Beloning: 154, A. Kool (onderhoud): het ontwerpen van een water dichte schakelaar, die op vochtige plaatsen kan worden gebruikt. Beloning: 160, Den Bosch: J. A. Trum (ziederij): het construeren van een ratel plus zelfremmende worm voor het laten zakken en heffen van de uitbostelbalken, i.p.v. liertje. Beloning: 25, C. J. Gielis (monteur): het maken van een frame op wielen ter bevestiging van het 200-liter vat voor afgewerkte olie. Beloning: 20, G. v. d. Sluys (onderhoud): de seriepompen voor de worttransport van ziederij naar gistkelder te voor zien van een andere lagering. Beloning: 185, Voorts werden aanmoedigingspremies toegekend aan: Rotterdam: H. Boschma (tekenaar) f 5, Den Bosch: G. Th. v. d. Heuvel (ziederij) 7,50 H. J. van Geene (bewaking) 7,50 J. Elands (onderhoud) 7,50 J. Fleuren (legkelder)7,50 C. van Esch (bottelarij)10, H. J. Döll (legkelder) 5, G. M. Jaarsveld (bottelarij) 10, Niet meer dan vier van de zes endertig^) paarden zijn er vandaag nog in onze dienst. De motorisering heeft deze trouwe medewerkers in snel tempo ook uit het brouwerij leven verdreven. Wij hebben deze vier paarden die hun diensten nog dage lijks aan onze Amsterdamse brouwerij bewijzen (en twee die onlangs onze dienst verlieten) voor u geportret teerd. Onze dienst verliet: JO 13-jarige vos-ruin. Vanaf augustus 1955 heeft hij trouw vaten en kisten bij onze afnemers in de binnenstad bezorgd. De harde straatstenen hebben zijn overigens sterke benen geen goed gedaan. 10

Vers van 't Vat | 1960 | | pagina 12