Uw „Bossche" correspondent las voor U: 40-jarig jubileum de heer C. Barbiers in het januari-nummer van „Onze Taal": „Kent u het woord, brom- bierHet is geschilderd op een bordje van een Rotter damse bromfietsenzaak. Er wordt benzine voor de bromfiets mee bedoeld!" In het „Algemeen Dagblad" van Ié januari jl.: „Biervloed over het Scheve- ningse strand. Al een paar weken lang ver heugt Scheveningen zich over een bierinvasie. Als de wind gunstig is, spoelen er op het strand blikjes bier aan, uit stekend bier, dat niet geleden heeft van het zeebad. Er zijn heel wat Schevenin- gers, die er een prettige Kerst mee hebben gehad. Vorige week meldde een visser een vangstvan meer dan honderd blikjes tegelijk. Hij haalde de blikjes in zijn netten op. De blikjes bier zijn waar schijnlijk afkomstig van een verloren deklading van een kustvaarder. Te oordelen naar de roest- vorming drijven zij al een hele tijd in het water." Naschrift van uw correspon dent: de naam van het bier wordt in bovenstaand arti keltje niet genoemd, doch volgens andere informaties blijkt het Heineken's bier te zijn. „Dacht ik al," zult u zeggen! Dit was overigens uit het artikeltje met vrij grote zekerheid te bepalen; er wordt immers gesproken over „uitstekend bier"! 15 februari 11. was het 40 jaar dat de heer C. Barbiers aan onze brou werij verbonden was. De heer Barbiers werd op 23 mei 1897 te Amsterdam geboren en trad op 15 februari 1920 in dienst van onze maatschappij. Hij ving zijn loopbaan letterlijk met lopen aan, want aanvankelijk als hulp- kasloper en enige tijd later als kasloper „liep" hij tot 1954 dage lijks onze afnemers af om 's avonds met een tas vol geld naar de brouwerij terug te keren. In juni 1954 werd de heer Barbiers over geplaatst naar de afdeling Expe ditie, waar hij vele werkzaamheden verrichtte. Vanaf 1 januari van dit jaar werkt hij op de Hoofdboekhou ding op ons Hoofdkantoor en hoopt daar de resterende twee jaar nog door te brengen, die hem van de pensioengerechtigde leeftijd schei den. Het 40-jarig jubileum werd feestelijk gevierd in de schermzaal. Omringd door de „zijnen" zijn vrouw, zoon, dochter, schoonzoon en schoondochter hoorde de heer Barbiers zijn loopbaan me moreren door de heer Nijman. Hier kwam o.a. aan het licht, dat de heer Barbiers als kasloper in dertig jaar een twintig miljoen gulden had afgedragen aan de kas van de brouwerij! De heer Nijman overhandigde de jubilaris een pick-up en een gram mofoonplaat namens het personeel en van de afdeling Hoofdboek houding ontving hij uit handen van de heer Nap eveneens een grammofoonplaat. Vervolgens sprak de heer Te Riele namens de vertegenwoordigers. In klinkklare bewoordingen wees hij er op hoe zeer de vertegenwoor digers de steun van een kasloper nodig hebben en bracht hij de heer Barbiers als collega van het (helaas opgeheven) Brouwers Mannenkoor met sonore stem een gezongen hulde. Tot slot sprak de heer Barbiers tot allen een dankwoord. Daarbij merkte hij op dat het werk hem in deze veertig jaren vooral zo prettig gemaakt was, doordat hij waar hij ook kwam te werken zo spontaan door zijn nieuwe medewerkers in hun mid den werd opgenomen. De heer Nijman (rechts) overhandigt het geschenk. 6

Vers van 't Vat | 1960 | | pagina 8