Nieuws uit het Buitenland H. >an Straten jubileerde te Singapore DE IDEEËNBUS AANTAL INGEZONDEN IDEEËN Stand per 15 februari 1950: Amsterdam: 25, Rotterdam 57, Den Bosch 42. Totaal dus 102. Nu ruim honderd ideeën zijn binnengekomen blijkt duidelijk dat de ideeën bijna uitsluitend afkomstig zijn uit de sector Productie. Het is echter moeilijk denkbaar dat in de toekomst van geen enkele medewerker in de talrijke andere afdelingen een idee tot verbetering of besparing in de ideeënbus gedeponeerd zal worden. Zoals reeds eerder gezegd zijn het dikwijls de praktische erva ringen die de mens tijdens zijn werk opeens op een idee brengen om mogelijkheden tot verbetering van materiaal of werkwijze tot stand te brengen. I.aten ook andere afdelingen, zoals bijvoorbeeld Verkoop en Administratie niet achterblijven bij de Produktie. In januari is de Ideeënbuscommissie bijeengekomen. Ditmaal zijn alleen ideeën uit Den Bosch behandeld. Beloond werden: P. A. v. d. Akker (ligkelder): het inspuiten van formaline-oplossing in lagertanks via monsterkraan. Beloning 60, Th. Vóórhaar (mech. werkplaats): het invoeren van een werkorderboek met reparatie aangiften van smeertechnische dienst aan chef mech. onderhoud. Beloning 40, K. v. d. Bogaard (bottelarij) en J. Elands (onder houd): Het verstellen van de bierleiding zodanig, dat het peilglas op een gunstige plaats zit en de koppeling van de bierleiding kan worden verbeterd. Beloning: 20,waarvan ieder 10, Een aanmoedigingspremie van f 10,werd toege kend aan E. Sengers (garage). Op 7 januari jl. jubileerde te Singapore onze chef machinist Van Straten. De heer H. van Straten trad op 7-1-1935 te Rotterdam in onze dienst. Zijn uit zending naar de tropen werd door de oorlog aanzienlijk vertraagd. In het najaar van 1945 vertrok hij evenwel met de heren Van Goor, Rinkel, Gombert en anderen naar Singapore om aldaar, en later ook te Surabaja, de brouwerijen, die onder de Japanse bezetting ernstig hadden geleden, weer in bedrijf te stellen en uit te breiden. Wij wensen de heer Van Straten nog een succesvolle loopbaan te Singapore toe. Op onderstaande foto ziet u het moment, waarop de heer Wanschers de heer Van Straten het gouden jubileumspeldje op de borst speldt. Van links naar rechts de heren: v. d. Wagt, Poel, Krüs, Bults, Wanschers, Koopman, v. Straten en Roco. 4

Vers van 't Vat | 1960 | | pagina 6