Mathenesserweg in een mooi café, dat aan alle eisen zou voldoen. Immers, hij had genoeg interieurs en kelders gezien om nu te weten wat deugde en wat niet. Dit jaar is het al weer twintig jaar, dat Jan Kregel een trouwe afnemer is van de brouwerij. Hij, evenals zijn vrouw, hebben een grote liefde voor hun werk. En hun ideaal is, dat hun zeventien jarige zoon Jan Kregel jr., als hij straks zijn middenstandsdiploma heeft behaald de opvolger zal zijn in de zaak, die zij door jaren van hard werken hebben opgebouwd tot een zo bloeiende zaak als café Mathenesse vandaag is. rede. „Ik heb toen zelfs met mijnheer Hoette, die toen directeur was, gedanst. Er was namelijk ook een contradans, waarbij de dames, een heer mogen vragen, nou en toen zei ik tegen Jan: „En ik vraag mijnheer Hoette!" Ustaria In 1935 kwam er een dag, dat Jan Kregel besloot de brouwerij te verlaten en hij begon een ijs- taria in Den Haag. Maar hij was in die zestien jaren, dat hij aan de brouwerij had gewerkt te veel aan het bier verknocht geraakt om de hele dag met ijsjes omringd te zijn en zo ging hij in 1940 naar Rotter dam en vestigde zich op de Rotterdam's Mannenkoor Op zaterdag 12 maart a.s. geeft ons Mannenkoor onder leiding van de heer C. Groeneveld een concert waaraan medewerking wordt ver leend door enkele solisten. Na de pauze vindt het optreden plaats van een cabaretgezelschap. Deze avond wordt gegeven in de zaal Ons Huis, Gouvernestraat, aanvang 20 uur. Iedereen is van harte welkom. Kaarten gratis, zo lang de voorraad strekt, verkrijg baar bij onze bestuursleden. P. J. v. d. BOS, secretaris Kopij voor het volgende nummer moet vóór dinsdag 15 maart a.s. in ons bezit zijn. Redactie. 3

Vers van 't Vat | 1960 | | pagina 5