Eerste 40-jarig jubileum in Den Bosch Jubilarisde heer D, B, H. Derksen Op 1 maart jl. was het 40 jaar ge leden. dat de heer D. B. H. Derksen in dienst trad van onze brouwerij te Amsterdam. Wij, Bosschenaren, had den het voorrecht, dat de viering van dit jubileum in „onze" kring kon plaatshebben, dank zij het feit, dat de heer Derksen sedert november 1957 bij ons als kassier werkzaam is. Hij was daarmede de eerste „Bossche" jubilaris met een dergelijk respectabel aantal dienstjaren. In verband met Carnaval, vond de huldiging van de heer Derksen reeds plaats op vrijdag 26 februari jl. Dat er een zekere carnavalssfeer tijdens die huldiging heerste, daarvan getuigt wel de hierbij afgedrukte foto, waarop de jubilaris door al het vrouwelijk schoon van ons Bossche kantoor op uitbundige wijze wordt „benaderd", onder het goedkeurend toezicht van onze bedrijfsleider, ir. van Rossem. (Voor hem komt dit prettige moment naar wij hopen ook nog wel eens!!) De jubilaris, die op 4 februari 1902 te Amsterdam werd geboren, bracht ongeveer 38 jaar van zijn H.B.M.-tijd door in het door hem nooit te ver geten Amsterdam. Maar de „ouderen" onder de hoofd stedelijke H.B.M.'ers kunnen de jubi laris kennelijk niet vergeten, hetgeen bleek uit het groot aantal Amster damse oud-collega's, dat de viering van dit jubileum voor geen prijs wilde missen. Het is deze Amsterdamse afvaardiging stellig duidelijk gewor den, dat de heer Derksen zich in zijn korte „Bossche" H.B.M.-tijd ook hier zeer vele vrienden heeft gemaakt. In het feestelijk versierde ontvangst gebouw werd de jubilaris, omringd door zijn naaste familie zijn echt genote, beide zoons, schoondochter en later zelfs zijn kleinzoon het eerst toegesproken door zijn directe chef, de heer Gouverneur, die de 40 jaren van de jubilaris bij Heineken in vogelvlucht doornam, daarbij de vele sportieve elementen in het leven van de jubilaris niet vergetend en de heer Derksen tot voorbeeld van plichts betrachting voor de jongeren onder ons stelde. De heer Gouverneur be sloot zijn toespraak met de aanbie ding van een geschenk onder couvert. Daarna betrad de heer Kloppenburg het spreekgestoelte en merkte o.a. op, dat het voor hem niet zo eenvoudig was de loopbaan van de jubilaris te memoreren, aangezien zoals de heer Kloppenburg zei, hij zelf nog géén 40 wek.cn in dienst was bij Heineken. De heer Kloppenburg had echter zijn licht hier en daar opgestoken en richtte enige hartelijke woorden tot de jubilaris. Nadat de voorzitter van de Perso neelsvereniging, de heer Van Rens- woude, de jubilaris in 't bijzonder zijn dank had betuigd voor het vele werk dat de heer Derksen op allerlei gebied voor de vereniging had gedaan en nog doet en de jubilaris een mooi boekwerk had aangeboden, sprak de heer Ritman namens de „Amster dammers" de jubilaris in geestige bewoordingen toe. Zijn speech werd vele malen door daverend gelach onderbroken. De heer Ritman liet zijn gelukwens vergezeld gaan van een Amsterdams geschenk onder couvert. Namens het kantoorpersoneel sprak vervolgens de heer Kop, die de jubilaris een bij diens leeftijd passende fauteuil aanbood, waarin de jubilaris naderhand de Bossche Zoen-doop zou ondergaan Hierna wensten de heren Van Rhijn en Lefel de jubilaris geluk met zijn jubileum, resp. namens de afd. wan delsport en de toneelvereniging, waar van de heer Derksen voorzitter is. Toen was het woord aan de jubilaris, die op de hem eigen vlotte wijze allen hartelijk dank zegde voor alles wat men had gedaan, om deze voor hem zo grootse dag tot een onvergetelijke belevenis te maken. Wanneer men evenwel zou hebben gedacht, dat na dit dankwoord het bekende „samenzijn onder het genot van een glas bier" begon, heeft men het mis! De jubilaris werd toen nl. in zijn „luie" stoel gezet en even later kwa men al zingend, giegelend en ondeu- gend-doend de Bossche „meisjes" binnen en vormden een kring om de jubilaris. In spreekkoor werd er toen even een pracht-verhaal opgezegd en wel op een dermate geestige wijze, zoals dat (het is heus niet chauvinistisch) alléén in Den Bosch gedaan kan worden! Het einde van dit spontane optreden kwam met de reeds eerder vermelde zoen-doop! Bravo, Bossche Meiskes, bis, bis, bis! De „leut" was er toen volkomen, alsook bier; waarborgen voor een goede jubileumviering. En het is een mooi feest geworden! 14

Vers van 't Vat | 1960 | | pagina 36