1 DE IDEEENBUS De stand per 14 maart I960: Amsterdam 25, Rotterdam 45, Den Bosch 54. In totaal dus 124. C. Hofman (bottelarij): het plaatselijk versnellen van een uitpakmachine. Beloning: 20, van de accumulatietafel R. J. P. SUTTER (machinekamer): i het overzetten van de verstelbare kleppen van de ammoniakcompressoren waardoor het moge lijk is geworden de stoommachine met daaraan S direct gekoppelde ammoniak-compressoren no. i 4 en 5 in bedrijf te stellen, met de tegendruk van de turbine. Beloning <24, De Ideeënbuscommissie heeft in maart vergaderd. Helaas kon in februari niet vergaderd worden wegens ziekte van enige commissieleden. Tijdens deze vergadering zijn behandeld de ideeën, die reeds vóór de invoering van de Ideeënbus waren ingediend. Deze ideeën zijn alle afkomstig uit de Rotterdamse brouwerij. Beloond werden de volgende ideeën: M. van Gogh (ligkelder): de trechter op restbiertankje bij helderbiertank te vervangen door pijpje dat valt in de tankopening. Beloning 12, H. Brugman (tapkelder): het wijzigen van de buiten- en binnendiameter van rubberringen voor de plastic sponningen. Beloning 26,25. J. Smeets (tapkelder): bij het schuren van de oude scheepvaartfusten het vroeger in gebruik zijnde staalwol te vervangen door oude schuurborstels. Beloning 35, W. Kroep (bottelarij): het centraal plaatsen van de broekstukken in de helderbierkelder. Beloning: 25, A. Roodenburg (mouterij): de moutafvoer uit de trechters onder de eesten te regelen door de transportschroef onder de eesten te voorzien van een variabele aandrijving. Beloning 270, Wij feliciteren de heer Sutter met dit goede idee en deze fraaie beloning en willen hierbij tevens nogmaals de vier hoogste beloningen vermelden die in de eerste drie maanden van dit jaar zijn toegekend. De heer J. Moes, Amsterdam, ontving 120,de heer M. H. Hoofs, Den Bosch, kreeg 170,ter wijl ditmaal de twee hoogste beloningen gingen naai de heren A. Roodenburg en R. J. P. Sutter, Rotter dam, die resp. 270,en 624,ontvingen. Een aanmoedigingspremie van 5,- aan L. de Weger (gistkelder). werd toegekend Tot slot willen wij ditmaal nog eens de nadruk vestigen op het feit dat een ieder die een idee heeft ingezonden bericht krijgt wanneer het idee in behan deling is genomen. Dat betekent dus ook dat degenen, die tot nu toe nog niet een dergelijk bericht hebben ontvangen dit in de toekomst in ieder geval nog zullen krijgen. 11

Vers van 't Vat | 1960 | | pagina 33