r Nieuw leven in Hollandia Op Schrikkeldag had er al een onofficiële in gebruikneming plaats van de nieuwe kantine in het aan de brouwerij grenzende oude Hol landia dat getransformeerd is tot kantine voor het kantoorpersoneel. Het gold een afscheid van ir. Büchli, die wegens het bereiken van de 65-jarige leeftijd afscheid nam van de Technische Dienst van de Rotterdamse brouwerij. Niet van de brou werij zelf, want voorlopig zal ir. Büchli nog zijn diensten blijven verlenen aan het pro jectenbureau, zodat dit „afscheid" zonder weemoed kon zijn. De volgende dag om half één kwam de eerste groep lunchers en drie kwartier later de tweede en allen die hun half uur middagpauze in Hollandia doorbrachten zullen kunnen getui gen, dat het er tip top uitzag. Zelfs staan er twee biljarts, maar die zijn voor de personeelsleden, die er 's avonds hun domicilie hebben. De P.U.R. heeft voor een richtig beheer in de avonduren een kantinecommissie ingesteld, welke onder verantwoording aan het bestuur van de personeelsunie de zaken buiten de kantooruren in Hollandia zal regelen. „Mardi Gras", 's middags tegen een uur of zes. Wanneer Bosschenaren dit plaatje zien zullen ze diep medelijden hebben met die stijve kerels van boven de Moerdijk. Zelfs de meiskes kwamen niet tot een lachje. „Zó viert men Vastenavond in Rotterdam!" zeggen ze in Oeteldonk. Of was die ernst het gevolg van een (vergeefs) verlangen naar de jool van Den Bosch? Daar kunnen we inkomen, want Den Bosch is op die eerste maart wèl benijd door het jolige ge deelte van onze mensen boven de Moerdijk. In ieder geval: alle glaasjes, die genuttigd zijn, werden geledigd op het welzijn van onze nieuwe kantine. De leden van het mannenkoor waren de eerste gasten, want zij zongen al vele weken lang gedurende de restauratie temidden van de „puinhopen" in het achterzaaltje en zijn dat ook nu trouw gebleven. De heer Feith heeft op de middag van de inge bruikneming kort na 5 uur enige woorden gesproken ter gelegenheid van de opening en hij deed dat voor een exquis gezelschap van wakkere H.B.M.'ers, die heel bescheiden en rustig hun „Mardi Gras"-pilsje dronken. De heer Feith gaf een kort historisch over zicht van dit bekende Rotterdamse etablisse ment, dat in de 60 jaren van zijn bestaan verrassend weinig eigenaren heeft gekend. Hij beval de fraaie kantine met de bijbehorende zaaltjes in de goede zorgen van een ieder aan en toen hebben de aanwezigen nog een uurtje „gezelsd" zoals onze voorouders dat deden: zonder radiomuziek en met een goed glas Heineken. 10

Vers van 't Vat | 1960 | | pagina 32