Vers van 't Vat viert feest! Vers van 't Vat viert feest! En omdat Vers van 't Vat het lijfblad van de „grote Heineken familie" is, behoort het heuglijke feit dat het tien jaar geleden het levenslicht aanschouwde, eigenlijk een familiefeest te zijn. Het is niet de eerste keer, dat we als we over ons blad praten een vergelijking willen trekken met een kind. Want vooral in de eerste levens jaren is Vers van 't Vat vaak een echt zorge- kind geweest en zo heeft het ook de normale kinderziekten moeten doormaken. Slechts één essentieel verschil met een kind valt er te bespeuren. Namelijk het feit, dat Vers van 't Vat na het verscheiden van zijn ouders het Clubnieuws en Het Dwaallicht werd geboren. Vanaf zijn geboorte was het zijn grootvader Van der Zwaai, die wederom de taak van grootbrengen op zich nam en er voor zorgde, dat deze nieuwe telg de voetsporen van zijn ouders zou volgen, maar daarbij toch een eigen karakter zou krijgen. Een uitgelezen college de „Raad van Acht" zouden we ze kunnen noemen waarvan de namen aan de binnenkant van de omslag ver meld stonden, voerde het „voogdijschap" Zij allen werkten spontaan mee, opdat Vers van 't Vat iedere keer weer met niet al te lange vertraging zijn opwachting kon maken bij de Heineken familie. Naar aanleiding van deze verjaardag hebben enkelen van hen hun „memoires" geschreven over deze eerste tien levensjaren van Vers van 't Vat. Een van de kwalijkste kinderziekten was mis schien wel, dat door steeds drukkere werk zaamheden van de „Raad van Acht" het blad dikwijls meer in gedachten dan op papier leefde. En dat was dan ook voornamelijk de reden, dat nu al weer drie jaar geleden be sloten werd het zorgekind aan iemand en dat was ik dan toe te vertrouwen, wiens taak het zou zijn er voor te zorgen, dat Vers van 't Vat maandelijks keurig op tijd zijn „huisbezoek" zou afleggen. Vanaf 1 oktober 1957 verschijnen wij maandelijks en sedert deze datum zijn er al weer 25 nummers bij u in de bus gekomen (terwijl het aantal van 1 april 1950 tot 1 juni 1957 slechts 35 bedroeg). En zo beleven wij vandaag met de verschijning van het zestigste nummer deze tienjarige ver jaardag. Tien jaren waarin Vers van 't Vat lief en leed van onze brouwerijen heeft uit gedragen. En hoewel het in het begin nog weieens aan kopij heeft ontbroken, mogen we vandaag daarover niet meer klagen. Dat wil echter niet zeggen, dat we niet nóg meer nieuws zouden willen doorkrijgen. De wens van de heer Kleingeld, dat er weer meer nieuws over het verenigingsleven te lezen zou zijn, is de laatste maanden dank zij de activiteit van onze Bossche correspondent gelukkig al ten dele in vervulling gegaan. Want Den Bosch brengt regelmatig verslag uit over de activiteiten van de sportvereniging. Wij hopen, dat dit Amsterdam en Rotterdam aanspoort om niet langer achter te blijven en dat de secretarissen van de diverse clubs een beetje scheutiger worden met hun verenigings- nieuws. Blader de eerste nummers van Vers van 't Vat eens door en zie hoe uitgebreid daarover er in die dagen te lezen viel! Voor ik dit jubileumnummer aan u overdraag wil ik tot slot allen die zo regelmatig en op tijd hun medewerking verlenen en bijdragen leveren, waardoor Vers van 't Vat elke maand weer opnieuw kan verschijnen, hiervoor danken. Rest nog de wens dat dit exemplaar van Vers van 't Vat evenals de nummers die in de toekomst zullen verschijnen, enkele prettige momenten mogen brengen in de Heineken- gezinnen. DAVID. 1

Vers van 't Vat | 1960 | | pagina 23