1960 Jaarfeest Rotterdam De puxselhoek Lettergroep-raadsel Met het oog op de inleveringsdatum voor de oplos singen van het GETALLENRAADSEL, zal de uit slag daarvan eerst in ons volgend personeelsblad kunnen verschijnen. De puzzel van deze maand is een zg. LETTER GROEP-RAADSEL. De bedoeling is, om met behulp van uit twee letters bestaande lettergroepen 28 woorden van acht letters te vormen. De lettergroepen zijn alfabetisch gerang schikt aan de linkerzijde van het figuur. De letters op de 4e en 5e rij in het rechtse figuur zijn om en om reeds gemakshalve vermeld. Om het u evenwel niet te eenvoudig te maken, zijn de omschrijvingen door elkaar gehaald, zodat u zelf de volgorde dient te bepalen. De op de met een kruisje aangegeven letters kunt u in het middenvak opnemen. Bij juiste invulling ont staat verticaal een gezegde van Seneca, dat aan wil geven waarom eventueel puzzelen zo nuttig kan zijn. Wederom zullen 3 surpriseprijzen beschikbaar wor den gesteld. Uw oplossingen ontvangen wij gaarne vóór 1 april 1960. Veel genoegen! keli.f.r Omschrijvingen: filosofen, voor de gek houden, drie hoekig muziekinstrument, Griekse wijsgeer, wilde kruisbloemige plant, zich vullen met, soort gastoe- stellen in laboratoria etc., bladpotig insect, onderdeel van sommige zeilschepen, platboomd transportvaar tuig op stromende rivieren, fluweelachtige steensoort, aardmeter, van bepaalde onderscheiding, uit de hand te eten vrucht, ontwijken, soort vlinder, verzameling overschrijvingsformulieren in boekvorm, benaming voor persoon die vaak van mening verandert, Ro meins keizer, de kracht hebben tot, vervelend per soon, fout tegen de taalregels, vierwielig voertuig, niet nakomen, scheikundig element, rekbaar weefsel van rubber, dierentransportmiddel, bepaald soort dieren. 6 Februari vierde Rotterdam groot feest. Ditmaal in de enorme ruimte van de Rivierahal van de Blijdorpse Diergaarde. Het werd weer een tot in de puntjes verzorgde avond (de snelle bediening bijv. was prijzenswaardig). Het amusementsprogramma lag ditmaal in de circussfeer. Zo zagen wij o.a. een spectaculaire koorddanser, trapezewerkster en een stel „springveer" artisten op de trampolin. Dat het glas bier ook hier voortreffelijk en de „omzet" uiter mate bevredigend was, behoeft geen betoog

Vers van 't Vat | 1960 | | pagina 17