Van onze Verenigingen Filmavond en Judo-demonstratie Onze „Rotterdamse en Amsterdamse zusters en broeders" zullen zo langzamerhand gaan denken, dat de „Bossche babies" alleen nog maar „in de box spelen" en dat werken er dus nog niet bij is. Dat wij hier van een lolletje houden, daarover willen wij echt niet strijden. Overigens, werken doen we toch wel. (Dit alleen om elkaar goed te begrijpen). Wat heeft dit alles nu met filmavond en judodemonstratie te maken zult u zeggen! Kijk, dit zit zo. Op het winter- programma van onze personeelsvereniging stond vermeld, dat er op 6 februari jl. een filmavond zou zijn, te ver zorgen door de B.P. Ook vorig jaar werd de leden een dergelijke filmavond aangeboden, waaraan we prettige herinneringen bewaren. Ditmaal werden er een drie-tal documentaire films ver toond, waarvan de titels luidden: Olie voor de 20ste Eeuw, A Walk in the Forest en Road from M.I.S. Het waren zeer interessante films, waarvan „A Walk in the Forest" diepe indruk op de kijkers maakte. Na afloop van de filmvoorstelling was er een gezellige pauze en daarna presenteerde ons Judo-team zich in hun smetteloze witte kostuums. Dit optreden is een zeer groot succes geworden, getuige wel het daverend applaus dat dit optreden besloot. Dat ons Judo-team in betrekkelijk korte tijd tot zulke goede prestaties is gekomen, dankt het in niet onbelangrijke mate aan de trainer, de heer Van Gent, die een sportschool heeft en die leider is van de Judo-club 's-Hertogenbosch. Met de heer Van Gent kun je maar het beste héél goede vrienden blijven, anders In enkele pittige demonstraties, gaven zowel enige leer lingen van de Judoclub 's-Hertogenbosch als Heineken's Judokers staaltjes van hun kunnen weg. De klappen waren daarbij niet van de lucht! Dit waren overigens geen show-klappen, doch zgn. valbrekende tikken. Een hoogtepunt werd gevormd door een wedstrijd tussen beide teams. Het was af en toe beangstigend stil in de kantine, een stilte die zich tenslotte ontlaadde in een geestdriftig applaus, toen het Heineken's team met )4 punt verschil deze wedstrijd had gewonnen. Er werden over en weer bekers uitgereikt en woorden van dank en gelukwensen gesproken. Na deze wedstrijd gaf de heer Van Gent met een van zijn leerlingen, de heer Dirks, nog enige griezelig-goede demonstraties, die besloten werden met een massale judo-aanval van een 5-tal judokers op de heer Van Gent. Deze slingerde echter alle aanvallers van zich af met een dusdanige precisie, dat iedereen z'n hart vasthield! Het was in één woord geweldig! De avond werd besloten, hoe zou het anders, met een zeer gezellig bal. Ook op deze geslaagde avond ontbrak de bedrijfs- aalmoezenier, Pater Ignatius, niet. Deze vertrouwde en zo beminnelijke figuur hoort erbij. Om ongeveer half twee keerde iedereen, diep in jas of mantel gedoken vanwege de bittere kou, voldaan huis waarts. vRh. Naast de grote activiteit die er heerst op allerlei gebied van onze Personeelsvereniging, thans uw aandacht voor deze jongste „telg"! Op 1 december jl. werd, na een voorbespreking tussen de voorzitter van de personeelsvereniging, de heer Van Renswoude en de onderbaas van de Ziederij, de heer Hoofs, een vergadering belegd met het doel een tamboer korps op te richten. De opkomst was bijzonder verheu gend en het resultaat was, dat er zich reeds dadelijk 34 leden aanmeldden. Het was een lang gekoesterde wens van onze directeur, de heer Honig, zo zei de heer Van Renswoude, dat er een Heineken's tamboerkorps zou worden opgericht. De heer Van Renswoude hield verder een begeesterende toespraak over het doel en de te ont plooien activiteiten van een tamboerkorps in onze Heineken's familie. Hij kondigde aan, dat de heer Hoofs benoemd was tot directeur van het korps, terwijl als instructeur werd aangewezen de sergeant-majoor P. de Leeuw, een alom bekend jurylid op vele concoursen van tamboerkorpsen. Ook is de heer De Leeuw een der beste tamboer-maitres in ons land. Inmiddels werd bij de firma Ansingh te Zwolle een compleet instrumentarium besteld voor een bezetting van 30 man. Op 9 januari jl. is reeds met de repetities begonnen. Het ledental is intussen gestegen tot 46 en er werd een voorlopig bestuur gekozen, bestaande uit 3 leden. Het zijn de heren F. de Haas (secretaris), L. Peters (penningmeester) en P. Doomernik (commissaris van toezicht op de materialen). Door het bestuur van de personeelsvereniging is een prijsvraag uitgeschreven voor het beste ontwerp voor de uniformen van het tamboerkorps. Wij wensen deze bijzonder actieve onderafdeling van onze personeelsvereniging veel succes toe, daarbij de hoop uit sprekend, dat de kwaliteit van de muziek die ten gehore zal worden gebracht gelijk zal zijn aan die van ons onvol prezen produkt (Het Beste!). M. Hs. Het Heineken's Judo-team, met in hun midden de trainer met zwarte hand de heer Van Gent (foto links). „Ga je even lekker" (foto middenDe heer v. Renswoude reikt na afloop van de door het Heineken's team gewonnen wedstrijd de beker uit aan de heer Knuiman, de voorzitter van de Heineken's Judoclub. Rechts de heer Van Gent (foto rechts).

Vers van 't Vat | 1960 | | pagina 15