Familie-excursie Personalia Buitenland En nou ben ik dan, met inbegrip van mijn andere helft op eksersisie of eh ik bedoel excursie ge weest. Nou 't was buitengewoon. Het ging allemaal over bier en als ze het niet over bier hadden, had het toch weer iets met bier te maken. Vaten bier en flessen bier en tanks vol bier en bakkenvol bier. En een hoop schuim, maar ook dat was van het bier. Ik heb me zo eens haarfijn laten uitleg geren hoe het met dat bier gaat. Nou da's krimineel hoor. Je haalt wat spul, zo'n soort gort maar dan anders en dan maak je 'n papje en dan maar water erbij. Krimi neel wat een hoop water gaat erbij dat bier. Ja water, water en nog eens water maar 't is geen gewoon water. Nee 't is zacht water. En van onze waterleiding is hard water want anders wist ik 't wel. Met mijn andere helft heb ik ver schil van mening gekregen en.... eh.... ik laat me niet meer in de kaart kijken. Ik ben nooit bang voor werken geweest. Onee. Uren heb ik soms op mijn werk liggen slapen. En zoiets worden als Mi nister van Handel en Nijverheid zou me niet zoveel kunnen schelen, maar huis-, tuin- en keukenvlijt, daar voel ik niets voor. Kom ik dus 's avonds thuis, trek ik mijn gezicht in zwaarvermoeide toe stand en dan zegt mijn andere helft: „Er moest eigenlijk nog ehmaar dan ziet ze m'n hondstrouwe en bek-af uitdruk king in m'n ogen en meteen trek ik mijn gezicht in een nog ver moeiender en afgetobt... eh... din ges, en dan zegt ze: „Nee schat, laat maar, je bent veel te moe" Maar sinds die excursie is 't knud de met mijn avondrust, vrees ik. „Man", zegt ze, „bij Heineken gaat alles vanzelf. Dat is om zo te zeggen helemaal geautomateriali- seerd"„Ha," zegt ze, „luie linke komedianten, dat zijn jullie". Ik zeg: „Jullie!Wie is jullie!". „Jij," zegt ze. ,,'t zou wat met dat wer ken van jullie. Knopje omdraaien, knopje indrukken en ginnegappen naar 't vrouwelijk gedeelte van 't Heinken's personeel en andere bezoekers. En dan komen ze 's avonds thuis met de brouwerij- lucht nog in d' err en asem en ze zijn zo moe!.... zo moe!.... Maar je zult merken dat ik het nou zelf eens gezien heb. Pak jij 's avonds maar eens mee aan...." En nou zing ik zachtjes voor me: Als ik bezig ben met boenen, [dweilen of met schrobben, Of met de luier van mijn [jongste sta te tobben, Als zij weer zegt: „Och man, [doe dit of dat," Dan denk ik stil aan schuimend [vocht zo vers uit 't vat. Want al bracht me zo'n excursie [achteraf niet veel plezier, Ik kan het juist nog aan Als ik niet over hoef te slaan: Mijn moed, beleid en trouw [GLAS HEINEKEN'S BIER. JAN UIT DE MORTEL. Op 18 december 1959 trad de heer H. J. Musiol te Caracas in het huwelijk met mejuffrouw M. D. de la Espriella. De heer en mevrouw J. R. Nielsen te Surabaja werden op 28 decem ber 1959 verblijd met de geboorte van een dochtertje, Ula Hanna. De heer P. R. Motley keerde op 25 januari 1960 uit Singapore terug voor een kort verblijf in Nederland. Op 28 januari vertrok ir. P. Lagaay, vergezeld van zijn gezin, naar Kumasi. De heer en mevrouw L. H. Scheer der te Aba werden op 29 januari verblijd met de geboorte van een dochtertje, Engelina Maria Eva. Mevrouw P. Rijkhoek vertrok met haar dochtertje naar Lagos op 3 februari. De heer en mevrouw D. van Dam werden op 5 februari verblijd met de geboorte van een zoon, Dirk Jan Maarten. De heer W. J. E. Looman vertrok op 7 februari met zijn gezin naar Kumasi. Mevrouw H. H. L. Schilling ver trok met haar dochtertje per boot naar Singapore op 12 februari. De heer L. E. Schilling vertrok per vliegtuig naar Singapore op 14 februari. De heer A. Verhoeven vertrok na zijn verlof met zijn gezin naar Aba op 15 februari. 11

Vers van 't Vat | 1960 | | pagina 13