SNEEUW De muxiekcliib Sneeuw ligt op de straten, Sneeuw, die gaat praten. Sneeuw, die ligt op de pleinen, Sneeuw, die weer gaat verdwijnen. Sneeuw steekt af tegen de aarde, Sneeuw heeft het wel Levenswaarde? Sneeuw, die schildert de natuur, Sneeuw valt op dak en schuur. Sneeuw, die uit de wolken glijdt, Sneeuw ais een wit donzig tapijt. Sneeuw, die heeft ons in zijn macht, Sneeuw kleurt de Zwarte tot een „Witte Nacht". JOS TABBERS Sinds de oprichting van de muziekclub op 25 april 1957 hebben de activiteiten van deze onderafdeling zich in stijgende lijn bewogen. Was deze begonnen met vier mondharmonica's, twee trompetten, een drumstel, gitaar en mandoline, thans bezit zij het instrumentarium voor een gemiddelde jazzband. Ook haar prestaties zijn onder de straffe leiding van de heer Kerkhof, die ook bekendheid geniet door zijn optreden voor de radio, gestegen en wel dusdanig, dat, terwijl in het eerste jaar van haar bestaan niemand het aandurfde om het bandje voor een feestavondje van de andere onderafdelingen, uit te nodigen (dit alleen op muzikaal gebied gezien!), nu alle onderafdelingen regelmatig een beroep op haar doen. De diverse feestavondjes welke door het hoofdbestuur van de personeelsvereniging werden georganiseerd, worden door haar nu muzikaal ver zorgd. Het laatste hoogtepunt in haar bestaan is wel dat enige dames van kantoor hun schroom hebben kun nen overwinnen teneinde met hun zang luister bij te zetten. De activiteiten van de mondharmonicagroep zijn sterk teruggelopen door het ontbreken van de heer A. Raes, die op virtuoze wijze de Vineta bespeelde. Hij is opgenomen in een sanatorium doch gelukkig is hij aan de beterende hand. Haar jongste lid, de heer Bollen, heeft zich nu bereid verklaard zich op dat instrument te bekwamen. Het bestuur van de muziekclub ziet met voldoening terug op het afgelopen jaar en spreekt de hoop uit dat in dit nieuwe jaar weer met evenveel ijver ge studeerd zal worden teneinde ons eigen bandje op een zodanig niveau te brengen, dat het zich zonder blikken of blozen overal kan vertonen. D. LUYT Opname tijdens de sketch: Straatzangperikelen. er heerste een echte carnavalsstemming. lieftallige stemmen van de dames De Groot en Janssens. de heren Joep Peeters en Van Renswoude zingen Carnavalsschlager 1960. 7

Vers van 't Vat | 1960 | | pagina 9