Totaal aantal inzendingen nu 77 Een tiental ideeën werd beloond IDEEËNBUS Ook in dit nummer houden wij u weer op de hoogte over onze ideeënbus. Er zijn sedert 1 december 1959 22 ideeën ingezonden waardoor de stand per 9 januari 1960 als volgt was: Amsterdam 19, Rotterdam 32, Den Bosch 26, totaal dus 77 inzendingen. De ideeëncommissie heeft in december vergaderd en de volgende ideeën zijn beloond: AMSTERDAM: J. Moes, bankwerker: de pijpenbuigmachine tevens te gebruiken als pers. Beloning: 120, F. F. de Vink, afd. onderhoud: het maken van metalen stelen met veiligheid voor loden hamers. Beloning: 8, ROTTERDAM: J. D. C. M. van Schooneveld, afd. Export: de flessen personeelbier te voorzien van oude etiketten, die niet meer gebruikt worden, met een opdruk. Beloning: 60, W. P. van Vlissingen, afd. ligkelder: het construeren van een verplaatsbaar peilglas voor bepaling van de resten in lagertanks. Beloning 60, J. Kraayenbosch, bankwerker: het bevestigen van een beweegbare rubberstrip met contragewichten aan de kiemkastontruimer. Beloning: 25, DEN BOSCH: M. H. Hoofs, thans onderbaas ziederij, die echter ten tijde van het indienen van zijn idee voorman in de machinekamer was: de grote waterpomp in de machinekamer te vervangen door een kleine, die bij perioden van geringe afname kan worden gebruikt. Beloning: 170, Aanmoedigingspremies zijn toegekend aan: te Rotterdam: W. P. van Vlissingen (ligkelder) 7,50; te Den Bosch: G. J. v. d. Heuvel (bottelarij) 5, A. van Gelder (schilder), één van 7,50 en één van 2,50. Voorts vermelden wij hier nog tot slot dat aan de heer J. Werts, afd. ziederij te Den Bosch ongeveer anderhalf jaar geleden een beloning van 30,is toegekend voor een idee, dat hij toen naar voren heeft gebracht. Het idee was: het aanbrengen van opvulstukjes onder de sproeikoppen van de fusten- spoelmachine. 3

Vers van 't Vat | 1960 | | pagina 5