'f Onze Amsterdamse centrale kantine is werkelijk iets geworden, waar we allen trots op mogen zijn. De foto's spreken al voor zichzelf, maar laten wij u hier het een en ander nog vertellen. Zij werd in eigen beheer gebouwd door de afdeling Onroerende Goederen, onder leiding van de heren Van Nierop en Brouwer. De kantine is eigenlijk slechts een onderdeel van het complex, dat op de dakverdieping van de nieuwe lagerkelders in de Ferd. Bolstraat is gebouwd en kan in een handomdraai tot schouwburg- of bioscoopzaal worden omgetoverd, ruim 400 mensen plaats biedend. Er is een groot toneel met volledige accommodatie en een filmcabine voorzien van een 16 mm geluids projector voor normaal- en wide-screenbeeld met een beeldbreedte van 6,5 meter. De kleurrijke wandversiering werd gemaakt door de Maastrichtse kunstenaar Jeroen Goffin, terwijl de meubelen eigen ontwerp zijn. De stoelen zijn bekleed met suwide, een afwasbaar kunstleer. Het decoratieve plafond is van Zuidamerikaans parana-pine hout gemaakt, en de strokenvloeren van wengé, een hard hout uit de Kongo. Een aircondition-installatie zorgt ervoor, dat de lucht, die zeven maal per uur ververst wordt, 's zo mers gekoeld en 's winters verwarmd wordt. De vloer van de decoratieve hall is gelegd uit marme ren tegels, terwijl de twee kolommen met Florentijnse mozaïeksteentjes zijn bekleed. Behalve een garderobe, toiletten en een volledige restaurant-keuken, bevindt zich op deze verdieping nog een klein zaaltje, dat voor lunches, vergaderingen en als koffiekamer kan worden gebruikt. Wij zijn zeer verheugd over een dergelijke zaal de beschikking te hebben. Niet minder blij zal ontegenzeglijk de sportclub H.B.B.A. zijn, die nu de clubavonden in deze mooie omgeving zal kunnen houden. Evenals de H.P.U., die voor de personeelsavonden, die zij tot nu toe in de Bachzaal moest houden, thans over zo'n geschikte ruimte beschikt voor haar film- en toneelavonden. Modern sanitair.

Vers van 't Vat | 1960 | | pagina 11