De eerste lichting bracht 57 ideeën op In onze extra-editie, waarin wij de ideeënbus introdu ceerden, hebben wij beloofd u regelmatig op de hoogte te houden over de gang van zaken ervan en zie hier dan iets over de eerste resultaten. Vanaf de invoering van de ideeënbus in begin oktober zijn tot 30 november jl. 57 ideeën in de Ideeënbus gedeponeerd, die als volgt uit onze drie brouwerijen afkomstig zijn: Amsterdam 18, Rotterdam 25 en Den Bosch 14. Alle inzenders hebben van de Ideeënbuscommissie een schriftelijke bevestiging van ontvangst aan hun huisadres toegestuurd gekregen. Niet alles in één keer De eerste bijeenkomst van de Ideeënbuscommissie vond op 24 november jl. plaats, waarbij een aantal ideeën afkomstig uit Amsterdam en Rotterdam be handeld werden. Degenen wier idee is afgewezen, hebben inmiddels bericht ontvangen. Afwijzing heeft plaatsgevonden omdat de ideeën in de praktijk niet toe te passen waren of geen besparing opleverden. Degenen die nog geen bericht hebben ontvangen, behoeven zich niet ongerust te maken, hun idee komt nog in behandeling. Doordat er in het begin een vrij groot aantal inzen dingen is binnengekomen, is het namelijk niet moge lijk alles in één keer af te werken. Maar nog in de maand december zal de commissie weer bij elkaar komen en tijdens deze vergadering zullen dan de overige ideeën worden behandeld. De eerste ronde Er zijn tijdens deze „eerste ronde" drie beloningen toegekend en één aanmoedigingspremie. Beloond zijn: AMSTERDAM: P. A. Vos, bankwerker. Beloning 50,Idee: Het aanbrengen van hoekijzers op de kisten-banen. 4 ROTTERDAMH. v. d. Horst, tapper. Beloning 25,Idee: Het aanbrengen van een verzamel bak voor afgekeurde flessen bij de tapperij. van der Kevie, monteur. Beloning 24,Idee: Het installeren van een pal om te voorkomen dat bier uit de vulpijpen van de vuiler stroomt zonder dat er zich een fles onder bevindt. Aan de heer A. L. de Bruijn, bierzieder te Amster dam, is een aanmoedigingspremie gegeven van 10, En nu maar weer flink piekeren en uw idee in de Ideeënbus gedeponeerd. Wie weet of u niet de vol gende maal bij de beloonden hoort!

Vers van 't Vat | 1959 | | pagina 6