De pusselhoek VERTICAAL: Gezien de vele ruimte, die de puzzels in dit feest nummer van uw Vers van 't Vat innemen, zal commentaar beperkt blijven tot het noemen van de na loting uitverkoren winnaars van de „doorloper" Het zijn: 1. J. D. Willemstein, Rotterdam 2. Mej. C. E. de Heer, Rotterdam 3. T. Verschoor, Rotterdam Allen van harte! Voor de a.s. feestdagen en de daarbij vrijkomende uren, bieden wij u twee puzzels aan, t.w.: a) een cryptogramingezonden door de heer A. Hulzebos te Rotterdam (hartelijk dank daarvoor!); b) een kruiswoordraadselvan de hand van uw puzzel redacteur. Dus weer voor „elk wat wils". Uiteraard zullen voor ieder der puzzels wederom 3 surpriseprijzen ter beschikking gesteld worden. Uw oplossingen ontvangen wij gaarne vóór 15 januari 1960. Veel genoegen en tot in het nieuwe jaar! KELLER 9. 15. 16. 17. 18. 19. 21. 23. 24. 26. 28. 31. 32. 34. HORIZONTAAL 1. 'n Glas bier, Si-Si, melk, ach 't is allemaal hetzelfde (3, 3, 3,). 6. Deze knaap is een ster in de Rus sische literatuur (9). 10. Had u ook zulke bar lage cijfers voor dit vak? (7). 11. Als heren vormden ze een bestuur (zie Vers van 't Vat van sept./okt. jl.) (9). 12. Is dit een meisje, dat kan tikken? In ieder geval levert haar werk een onwijs resultaat op! (5). 13. Deze broer van moeder Aarde heeft de Staatsspoorwegen nodig om spruitjes af te leveren (7). 14. Helemaal alleen in een grote stad (4). 15. Het geeft geen pas Sinterklaas naar Frankrijk te sturen. En toch hoort hij er thuis! (7). 19. Vader, u kijkt naar de hofhouding (4). 20. Plant, die bij herhaling rumoer kan verwekken (8). 22. Dit vaartuig is zwaarder dan dat van Sinterklaas! (6) 24. In geval van nood en bij vorst: een voetganger! (6). 25. Rekenkundige bewerking bij het spelen (8). 27. Gewichtig duizendtal (4). 29. In de greep verspilde groente (7). 30. Het Corps Consulaire in een pijn lijke en geladen toestand (4). 33. Deze rover speelt z'n hoogste troef het eerst (7). 37. Plezierig voedsel (5). 39. Een wandelaar, die slag heeft van een bepaalde ongunstige manier van leven (9). Gebabbel zonder dwaas begin sticht kwaad (5). Komen hier geen dagjesmensen? (9). In Leiden was eens het verband zoek (6). De Romeinse Vijf en Nereus bewaarden hun kalmte niet (7). In die tijd was er al spoedig gelegenheid tot steppen (7). En waren er in die tijd dan zoveel kale mensen? (7). Land van oorsprong der matten, maar niet van d'aloude Niek (7). Z'n gereedschap en de beloning brachten Piet ertoe knecht te worden van de Goedheiligman (7). Brigadier. Beslag op de stoomboot in oorlogstijd (7). Als vader orgel speelt gaan wij in de tuin lopen, want hij speelt alles door elkaar (7). In vroeger jaren 26 verticaal. Het klinkt wel een momentje vervelend, die 40.000 km (7). Russen? (7). De Dam als vierkant (3). Hieronder kan men op de Veluwe iets afleggen (3). Degene, die doorlopend in de keuken staat en zo onsma kelijk doet, zou je met je nek nog niet willen aankijken (9). Het klinkt vreemd, maar hierop moet men in donkere tijden het zwaartepunt leggen (9). Zet de chirurg in het doel, want hij alleen is bevoegd hiertoe (7). Het loopt alweer tegen Kerst, o ja, daar zit wel muziek in (6). Lichaamsdelen, die je niet hebt als je staat? (6). Sinterklaas heeft dit speciaal uit Spanje meegenomen voor stoute kindertjes. Je moet er maar opkomen! (5). In Frankrijk kan de gulden je een houding geven en aanleg (5). Iets wat niet vaak goed is als het te vlug gebeurt (5). Het slot van een klusje is gemakkelijk te klutsen (5). Transpireert ze, deze Skandinavische? (7). Precies op tijd een klein slokje! (9). Verstandig volk, dat betoogt (9). 27

Vers van 't Vat | 1959 | | pagina 29