L kunt het leven van een ander redden door bloeddonor te worden zamelen object heeft gevonden), gaat hij in een wereldcatalogus na, welke zegels er voor zijn collectie nodig zijn. Deze gegevens neemt hij dan over op lijsten, of in een boekje. Op deze manier schaft hij zich dus een catalogus aan. De nieuwe zegels kan hij bijhouden uit de dagbladen of in de winkels. Zijn album zal bestaan uit een blanco-album (een album zonder voordruk; voor gedrukte albums bestaan voor beeldverzamelen niet). De opzet van de beeldverzameling kan geheel volgens eigen idee geschieden. Wat kan men verzamelen? Aan de hand van enkele postzegels zal ik proberen een aantal gebieden te behandelen. Dat de beeld- filatelie daarmede niet compleet wordt weergegeven spreekt, want er zijn altijd nieuwe onderwerpen te verzinnen. Bloemen en planten. Liefhebbers van de natuur vin den hier een fleurig gebied, want er zijn veel zegels te vinden, welke de flora weergeven. In aansluiting hierop volgt de Fauna. Alle zegels welke hierop be trekking hebben, vormen een diergaarde, waarop zelfs Artis jaloers kan zijn. Aardrijkskunde. Hele wereldkaarten kunnen bij dit onderwerp door de postzegels worden geprojecteerd. Geschiedenis. Alhoewel de filatelie reeds op zichzelf geschiedenis is, is het toch mogelijk, dit als motief te vergaren. Natuurkunde en toegepaste wetenschap. Ook dit kan een succesvol onderwerp zijn. Gebouwen. Heel veel postzegels dragen afbeeldingen van gebouwen en zij die dit terrein willen verzamelen, kunnen hier hun hart ophalen. Religieuze voorstellingen, een geliefd gebied, waarbij men vaak goed verzorgde zegels aantreft. Vervoer. Wie een overzicht wil hebben van alle vervoers mogelijkheden, vindt hierin een grote verscheidenheid. Rode Kruis. Een gebied, dat men vaak aanduidt als klassiek. Dit, omdat reeds voor er sprake was van beeldfilatelie, verzamelingen Rodekruiszegels beston den. Wel een bewijs, dat dit werk steeds in de belang stelling is geweest en vooral ook op de postzegels heeft gestaan. Zo zou je door kunnen gaan, doch ik wil volstaan met een kleine opsomming van nog enkele andere motieven. Muziek, kinderen, schilderijen, scheepvaart, beroemde personen, oorlog, industrie, sport, lucht vaart, heraldiek, geneeskunde enz. Vult u dit zelf maar aan, want bijna ieder gebeuren wordt postaal herdacht. Zo ook het Kerstfeest, dat wij in deze dagen gaan beleven. Hoewel men de postzegels, welke hierop betrekking hebben, in een apart hoofdstuk onder de religieuze voorstellingen kan onderbrengen, is het zelfs mogelijk hier toch één geheel van temaken. (Bekijkt u de Kerstzegels boven dit artikel maar). Heeft u belangstelling ge kregen van de beeldfilatelie of speciale landen (en dat hoop ik) wordt dan lid van onze club. U zult daar zeker lotgenoten ontmoeten. Mag ik dit stuk dan beslui ten met de aanhaling van het toepasselijke opschrift van het hierbij afgebeelde Zwitserse zegeltje „PAX HOMINIBUS BONAE VOLUNTATIS" Vrede voor de mensen van goeden wil, en hieraan de wens toevoegen, dat wij allen zó het Kerstgebeuren mogen beleven. A. VERLAAN, Rotterdam De Bloedtransfusiedienst van het Nederlandsche Roode Kruis is een der best geoutilleerde ter wereld. Het hangt van de medewerkers van het Nederlandse volk af of deze dienst ook in de toekomst zijn grote reputatie zal kunnen behou den. Want de belangrijkste pijler waarop zijn arbeid steunt, wordt gevormd door de vrijwillige bloed gevers. Gelukkig is het Nederlandse volk van nature bereid tot hulp. Wij hebben het telkens weer ervaren hoe een ieder mee wil helpen om nood te lenigen en leed te verzach ten. Ook duizenden donors hebben bewezen, dat zij bereid zijn tot hulp om doodsgevaar af te wenden. Zij hebben daarbij bemerkt, dat deze vorm van hulpverlening van zo ontzaglijk groot belang voor de ontvanger voor de gever zeer eenvoudig is. Eigenlijk wordt slechts een klein offer van hem gevraagd. Want als een gezond mens een halve liter bloed afstaat, vult zijn lichaam dit verlies direct weer aan. Voor een zieke of gewonde daaren- 22

Vers van 't Vat | 1959 | | pagina 24