E.H.B.O. - ploeg te Rotterdam geïnstalleerd Dr. C. Hofstede (midden) overhandigt de heer Treffers (poortcontrole) de aanmoedigingspremie. De heer Veldkamp verheugt zich kennelijk over het gebeuren. In onze Rotterdamse brouwerij werden op zaterdag 7 november jl. tijdens een bijeenkomst van de veilig heidscommissie de leden van de nieuw opgerichte E.H.B.O.-dienst geïnstalleerd. Hiertoe behoren de heren Veldkamp, Visser, Lammers, Plagge, Treffers, Doesburg, Paling, Van Puffelen en De Bruin. De heer Bartels zette eerst uiteen, dat de veiligheids actie beoogt het voorkomen van ongevallen, en de E.H.B.O. het verzachten van de gevolgen van ongelukken, die toch nog mochten gebeuren. Deze E.H.B.O.-dienst zal beschikken over eigen kennis en middelen en vormt dus eigenlijk geen onderdeel van de veiligheidscommissie, maar een losstaande vrij willige dienst. Dr. Hofstede voorzitter Onze Rotterdamse bedrijfsarts, dr. C. Hofstede, is ondanks zijn tijdgebrek bereid gevonden als voorzitter van de E.H.B.O.-dienst op te treden en alle leden van de dienst medisch voor te lichten. Hij zette op deze bijeenkomst het doel en de middelen nader uiteen. Zijn opzet is met de reeds gediplomeerde E.H.B.O.'ers een voortgezette cursus te beginnen, voordat de a.s. E.H.B.O.'ers hun diploma in april/mei zullen halen. Dr. Hofstede verwacht, dat vijf keren nodig zullen zijn om de E.H.B.O.'ers te instrueren over de specifiek in een brouwerij voorkomende ongevallen. Nog niet compleet Dr Hofstede werd een lijst, vermeldende chemicaliën met de anti-giften, overhandigd, terwijl door het laboratorium nog een opgave zal worden verstrekt van de in het bedrijf aanwezige chemicaliën met de afdelingen waar deze voorkomen. De leden van de E.H.B.O. zal namelijk ook geleerd worden welke anti-giften men moet toedienen als er een ongeluk met chemicaliën gebeurt. Deze E.H.B.O.-ploeg is echter nog niet compleet. In de afdelingen wortkoeling, bottelarij (ploeg Smit) en machinekamer-ketelhuis zijn er nog hiaten. Mensen met gemeenschapszin en ambitie voor het E.H.B.O.- werk kunnen zich uit deze afdelingen melden bij het hoofd van de Bedrijfspersoneelsdienst, de heer L. W. Ruivenkamp. Tenslotte wordt verzocht aan een ieder, die een E.H.B.O.-insigne bezit, dit altijd zichtbaar te dragen. Wij wensen deze E.H.B.O.-ploeg veel succes toe, maar hopen dat wij zelden van hun diensten gebruik zullen moeten maken. 12

Vers van 't Vat | 1959 | | pagina 14