Tivee prijsvragen Koning Rossi was eens ziek Dus kwam dokter Klemmeniek Met twee tassen medicijn Naar de nare soeverein 't Was een beste, vlugge reis Tot 't station, maar naar 't paleis Was het wegdek net te nat 't Leek haast wel een beek zowat En daar reden luid gerinkel Arts en auto in een winkel, Vol meloenen en tomaat. Doch de arts die rende kwaad Rond en helder klonk zijn stem: „Hapert er iets aan mijn rem? Halfweg ben ik al op pad. Gauw een kar geleend, vlug wat!" „Wacht," riep toen de groenteboer „Eerst mijn hut recht op de vloer. Doktertje, ik krom me niet Voor zo'n Turk als u, maar ziet, Hier ligt nu mijn loon op zand Laat u leiden door verstand." „Maar hoe komt de vent erbij? Gelddorst en niets meer heeft hij. Over loon en geld, ach wat, Zo'n dom burger kruist mijn pad. Dwars door slijk en over veen Dokter Hans weert zich alleen." Met zijn kar door 't rode zand Kwam hij kampend aangeland. En minister Barend Recht Zei: „Stil dokter, het gaat slecht. Goud als dank is straks uw deel Als u de gezwollen keel „Snel, haal smeer," zei dokter strak. „Hei, loop vlug jij kakkerlak. Waar drie bergen staan bijeen Bij drogist Omadeleen, In de rode rozendaal Of bij apotheek Klaas Waal Haal tenminste zoveel vulsel Als er gaat in dit omhulsel. Heb maar geen vrees landgenoot, Met dat smeersel uit de nood. Opgelepeld, lekker koud. Zeven bergen zuiver goud." Nu, je snapt weliicht gelijk, Siempie Snugger is deze maand ook met vakantie ge gaan. Daarom moeten jullie nog even wachten voordat jullie weer kunnen lezen over zijn spannende avonturen. Ditmaal hebben wij weer een prijsvraag gemaakt, om precies te zijn, zijn het er dit maal zelfs twee. Sommigen van jullie zullen het verhaal over het kikkertje makkelijk vinden, anderen weer de avonturen van Dokter Hans. Als jullie goed kunnen rijmen moeten jullie maar eens de rijmwoordjes invullen in het verhaal Het Nikkertje en het Zijn jullie erg goed in aard rijkskunde dan moeten jullie ook eens het andere verhaal tje lezen en goed bestuderen. In elke zin staat namelijk een Nederlandse plaatsnaam ver borgen. De eerste zin bevat namelijk de plaats Oss en de tweede zin de stad Emmen. Begrijpen jullie het? Totaal staan er dus 54 plaatsnamen in het verhaaltje. Schrijf iedere oplossing op een apart stukje papier (jullie mogen best beide prijsvragen oplossen), zet je naam, adres en leeftijd er duidelijk bij en stuur de oplossing naar onze redactie. Met beide prijsvragen kun je een mooi surprisecadeau win nen. Zijn er meer goede oplos singen, dan wordt er geloot. Doe je best en stuur je op lossingen vóór 1 september a.s. in. REDACTIE Dokter Hans nam weer de wijk. Op zijn wagen bergen geld. Doornat thuis, maar 's konings held, Die de natie lezen liet: „Wees stil burgers, geen verdriet. Dokter Hans is mild en braaf. Hoorngeschal, hij is heer graaf!" JOS TABBERS 16

Vers van 't Vat | 1959 | | pagina 18