Een Engelse Heineken employé organiseert besoek van een Engels meisjeskoor Te gast bij Sweet Sixteen Door het initiatief van de heer Charles Heath, office-manager van de Heineken's Ltd. in Londen, vindt er een uitwisseling plaats tussen een Engels en een Nederlands meisjeskoor. De Engelse meisjes vormen het „Wimbledon Girls Choir" en wonen in Wimbledon, een voorstad van Londen, waar de wereldberoemde tenniswedstrijden worden gehouden. Zij brengen van 7 tot 15 augustus een bezoek aan Nederland en logeren in Bussum als gast van ons Nederlands meisjeskoor Sweet Sixteen". Gedurende hun verblijf worden er opnamen gemaakt van programma's, die later door de N.C.R.V. zullen worden uitgezonden. Een van de nummers is een speciaal arrangement van de „Elisabethan Senerade", waarvoor een Nederlandse tekst is gemaakt. Hier voor kreeg het koor les in de Nederlandse uitspraak door de heer Heath (die zich ijverig bekwaamt in de Nederlandse taal), die een vriend is van Malcom Parker, dirigent van de Wimbledon Choir en Lex Karsemeijer, dirigent van „Sweet Sixteen". Uit deze vriendschap ontstond het contact van de twee koren en vele meisjes corresponderen onderling met elkaar. De volgende stap was de poging om elkaar als koor te ontmoeten, hetgeen nu verwezenlijkt is. Ter gelegenheid van hun „tournee" naar Nederland werd er door het Engelse koor een receptie gegeven, waar zich onder de talrijke gasten ook de vertegen woordiger van de Nederlandse ambassade in Londen en de Engels-Nederlandse society bevonden. Verder werd het koor vereerd met een uitnodiging van de Nederlandse ambassadeur in Londen, baron Adolph Bentinck, voor de thee op de ambassade, waar zij ook enkele nummers, die zij hier zullen zingen, ten gehore zullen brengen. Het Wimbledonkoor heeft ook een „junioren"-af- deling voor de leeftijd van 911 jaar. Zij komen ditmaal niet. Toen de heer Heath onlangs naar Engeland terug keerde, nam hij uit Holland voor de junioren de welbekende Sinterklaasliedjes mee. De kleine Wimbledon-meisjes zullen spoedig begin nen met deze liedjes te leren. In december geeft het koor namelijk jaarlijks een concert van Kerstmuziek in de Royal Festival Hall, en dit jaar zullen de kleintjes daarbij de Sinterklaasliedjes van de Neder landse kinderen introduceren aan het Engelse publiek. De „Sweet Sixteen"-meisjes zullen op hun beurt een bezoek aan Londen brengen in juli 1960, en zullen dan de gast zijn van de Wimbledon-meisjes. 11

Vers van 't Vat | 1959 | | pagina 13