Voetbalclub ll.B.B. was in Antwerpen S.K. „Bosto" Antwerpen 1 I „H.B.B." Rotterdam tenslotte iedereen naast mij, om helpend in te grijpen. Hierdoor is voor mij het werk zo aangenaam ge worden en dit is blijven voortduren tot de laatste dag van mijn verblijf bij de Heineken's Brouwerij. Ik wil daarom niet verzuimen op deze plaats allen ervoor te danken; en vooral aan de directie ben ik dank verschuldigd voor het grote vertrouwen dat ik mocht genieten, in het bijzonder aan dr. Heineken, die het mij in mijn moeilijke begintijd door zijn geweldige steun mogelijk heeft gemaakt, mijn taak naar wens te vervullen, wat tenslotte met het oog op de ver kregen ervaring later ook weer voor anderen van nut is geweest. Als slot van de herinneringen aan mijn loopbaan bij de brouwerij, die met de verjaardag van H.M. Koningin Wilhelmina in het jaar 1920 is begonnen en met de verjaardag van H.M. Koningin Juliana in het jaar 1959 eindigde, wil ik aan deze epiloog nog de wens toevoegen, dat allen, die later na mij de werk zaamheden bij de bierbereiding besturen en verant woordelijk zijn voor de kwaliteit van het eindprodukt, eveneens zoals ik, veel voorspoed gedurende hun bezigheden ondervinden voor de bloei en het welzijn van de maatschappij in de verdere toekomst. G. M. MÜNICHSDORFER Op zaterdagmiddag 18 april jl. is de Rotterdamse voetbalclub H.B.B. met een veertigtal supporters naar Antwerpen getogen om daar een wedstrijd te spelen tegen S.K. Bosto, een elftal van Rijstpellerijen N. C. Boost N.V. te Merxem, één van onze leveranciers. De Belgen waren namelijk vorig jaar in Rotterdam te gast geweest bij H.B.B. en hadden de Rotterdammers toen voor een returnmatch uitge nodigd. Het weer was nu niet bepaald ideaal voor een voet balwedstrijd. „Hardstikke winter" zoals een der supporters opmerkte. Een harde, gure wind stond van doel tot doel en beïnvloedde het spel in hoge mate. S.K. Bosto, die de wedstrijd in Rotterdam met 40 verloren had, was belust op een revanche. Met grote vechtlust en gesteund door een harde wind in de rug begonnen zij een stormloop op het doel van H.B.B. Keeper Vreeswijk wist met kunst en vliegwerk heel wat schoten uit zijn doel te houden, maar kon toch niet verhinderen, dat hij na een kwartier spelen ge passeerd werd. De aanval van H.B.B. kon zijn draai niet vinden en verscheen maar sporadisch voor het doel van de gastheren. Wie gedacht had dat H.B.B. na de rust uit een ander vaatje zou tappen, kwam bedrogen uit. De wedstrijd speelde zich nu echter voornamelijk op het midden veld af. Beide verdedigingen gaven geen krimp meer en zo eindigde de wedstrijd na 2x35 minuten spelen in een 10 overwinning voor Bosto. Na afloop werden de Hollanders ontvangen in een prachtige, dicht bij het voetbalveld gelegen zaal. Talrijke leden van het personeel van N. C. Boost waren daar aanwezig. Nadat allen de inwendige mens versterkt hadden hield de heer Meyer, beheerder bestuurder van de firma Boost, een korte toespraak en bood de heer Pycke, secretaris van S.K. Bosto, elk der spelers van H.B.B. een koperen asbak aan. Door de Maasstedelingen werd aan Bosto ter herinnering een H.B.B.-vaantje overhandigd. De avond werd verder doorgebracht met toneel stukjes, muziek en dansen. De bier-estafette werd ditmaal door H.B.B. gewonnen, die daarmede revanche nam voor de nederlaag welke vorig jaar te Rotterdam in het bierdrinken geleden werd. In zijn afscheidsspeech bedankte de heer Van Agt- hoven, voorzitter van H.B.B., voor de buitengewoon hartelijke ontvangst welke de Hollanders ten deel was gevallen. Na vele „tot ziens"-wensen werd tegen het midder nachtelijk uur de terugtocht aanvaard. A. J. SPELBRINK 5

Vers van 't Vat | 1959 | | pagina 7