40-JARIG JUBILEUM •k F. va ii tier Cingel 25-JUBILEUM-25 A. M. Weiss J. Kortekaas brouwerij heeft de heer Weisz in de laatste oorlogs jaren met advies gediend voor hun oorlogstuinen. De heer F. van der Cingel kwam op 16 mei 1919 in dienst van de Heinekens Bierbrouwerij te Rotterdam en werkte tot 1 januari '26 in de stal. De gistkelder was de volgende afdeling waar hij tot 1 oktober 1930 te werk was gesteld. Volgde de mouterij tot 15 maart '36. Gistdroger in de gistkelder werd hij tot 1 mei '48. Daar na werd hij eeststoker in de mouterij totdat de mechani sering intrad en ook aan deze werkzaamheid kwam een eind. Zoals u ziet heeft de heer Van de Cingel in deze veertig jaren heel wat afdelingen doorlopen. Momenteel ver richt hij als mouterijarbeider diverse werkzaamheden. Rotterdam M. C. Vol gistkelder C. Beekhuizen huishoudelijke dienst De heer Weisz trad op 1 juni 1919 als jongste bediende op de afdeling expeditie van onze Amsterdamse brouwerij in dienst. Na twee jaar begint zijn loopbaan als controleur, welke 23 jaar heeft geduurd. Voordat hij in '44 zijn huidige functie van kasloper aan ving, had hij nog als contro leur talloze nevenwerkzaam heden verricht. Inklaren van hop en gerst, standhouder op tentoonstellingen en zelfs voor korte tijd kastelein boekhouder in Beverwijk; hij was toen op een gegeven moment de enige vergunning houder in Nederland, die twee vergunningen op zijn naam had staan; een in Am sterdam en een tijdelijk in Beverwijk. Tot slot was hij ook nog even telefonist-kas sier. Zeker mag op deze plaats niet onvermeld blijven, dat een van de grootste hobbies van de heer Weisz het tui nieren is. Dat weten de velen die zich nog zijn tuin aan de Zuidelijke Wandelweg her inneren, met zijn broeikas met druiven, vruchtbomen en bloemen. Velen van de De heer J. Kortekaas begon zijn loopbaan bij onze Rot terdamse brouwerij op 28 mei 1919 in de bottelarij. Vandaar werd zijn werkkring de mouterij, waar hij van 15 maart '36 tot 26 februari '40 werkzaam was. Daarna kwam hij weer in de botte larij terug, nu als etiketteer der. Dikwijls geplaagd door hoofdpijnen werd het wense lijk dat hij overgeplaatst werd naar een afdeling met minder herrie aan zijn hoofd. Dat was de FFuishoudelijke Dienst waar hij nu weer vanaf 1 januari '58 werk zaam is.

Vers van 't Vat | 1959 | | pagina 17