Ook irij hebben deel aan de „Euromast", een spectaculaire toren in modern Rotterdam Met de dag vinden er steeds meer gebeurtenissen plaats, die in het teken van de Euromarkt staan. Zo werd bijvoorbeeld op 10 december 1958 door de burgemeester van Rotterdam de eerste paal geheid voor een zeer spectaculaire toren, die de naam „Euromast" zal dragen. Tot de oprichters en aandeelhouders van de Euro mast N.V. behoren enkele grote Rotterdamse in dustrieën, waaronder ook de Heineken's Brouwerij. Wij willen u, nu de bouw van de torenschacht deze maand begonnen is, het een en ander over deze „trots van Rotterdam" vertellen. Zoals vanzelfsprekend vergt een dergelijk bouwwerk, dat enigermate op de in ons land gebouwde televisie torens lijkt, veel voorbereiding en overleg tussen deskundigen op velerlei gebied. Er is veel gerekend en geëxperimenteerd om tot een economisch verant woord ontwerp te komen. Een belangrijke rol bij deze voorbereidingen speelden: De ontwerper van de toren, architect H. A. Maas kant en zijn medewerker, architect Jan van Duin. De afdeling speciale werken en staalbouw van de gemeente Rotterdam; de adviseurs van de Rijksge bouwendienst, de heren ir. Engel en ir. Auer; de N.V. Aannemingsmij. J. P. van Eesteren; N.V. Werkspoor en vele anderen. Wat er wordt gemaakt De Euromast is gefundeerd op 127 betonpalen, waarop een 3 meter dikke funderingsplaat is gestort, die een gewicht van 3,8 miljoen kg krijgt te dragen. Op deze plaat wordt een betonnen schacht van 9 m diameter en 30 cm wanddikte van 102,50 meter op getrokken. Om de schacht nu komt een cirkelvormige onderbouw van twee verdiepingen. Hierin bevinden zich de entree tot de toren, een cafetaria en bedrijfsruimten. Een zeldzame opname van Rotter dam. Als wolkenkrabbers verrijzen de hoge nieuwe gebouwen die deze stad het aanzien van een wereldstad geven. Ten dele is het nog een toekomstbeeld want het grote witte gebouw rechts van het park is het hoofdkantoor van Phs. van Ommeren, dat over enkele jaren gereed zal komen. Links de Euromast, die volgend jaar klaar zal zijn.

Vers van 't Vat | 1959 | | pagina 4