*1 Is een nummer De heer Th. W. Konings (35) is in 's-Hertogenbosch geboren, maar heeft het merendeel van zijn jaren in Eind hoven doorgebracht. „Ik voel me dan ook nog altijd Eindhovenaar" be kent hij oprecht. Ondanks het feit dat hij al weer twee jaren in de St. Jansstad terug is. Zijn loopbaan bij Heineken begint eigenlijk al in 1940, toen hij bij Van Vollenhoven zijn entree deed. Hij werd in '49 „overgenomen" door onze brouwerij. Hij bleef bij filiaal Eindhoven, wat nu een Heineken filiaal werd. Een relatief klein bedrijf, waar func ties niet zo strikt bepaald en ver deeld waren als in een groot concern. „Je zat officieel op de administratie, maar daarnaast deed je nog andere dingen ook". Zo was bijvoorbeeld 's zomers het kantoorpersoneel dikwijls met het laden van de wagens bezig. Dan komt het jaar '57. Bijna het gehele filiaal wordt overgeplaatst naar Den Bosch. Daar staat nog alles in de kinderschoenen. De heer Konings komt eerst op de Expeditie. Later wordt hij op de bedrijfsadministratie geplaatst, waar hij thans werkzaam is. Wij zetten onze serie ditmaal voort met 's-Hertogenbosch Nr. 22 „Tussendoor heb ik ook nog voor kassier gespeeld". Wat zijn werk omvat? Magazijn administratie, facturering, kascon trole, bierpompenserviceadministratie, algemene hopvoorraad-administratie. „Kortom, mijnheer, het hele bedrijf zie ik in cijfers uitgedrukt langs me heengaan." En dat maakt nu juist het werk inte ressant. Hobbies? Thuis van alles in orde maken. Nu eens een schakelaar, die het heeft begeven, dan weer wat voor de twee dochters (3 en 4) knutselen, vertelt een trotse vader en vertrouwt ons tenslotte toe, dat een zoon onder weg is. (Want dat het nu een zoon wordt is voorspeld.) Nr. V1 „U stoort verschrikkelijk," waren de woorden waarmee inspecteur D. Ellens ons ontving toen wij de con ferentiekamer van de Bossche ver tegenwoordigers binnenstapten. Maar aangezien het wederzijds duidelijk was, dat onze mensen die haast dag en nacht voor ons op pad zijn, slechts op dergelijke momenten te vangen zijn, werden al gauw rapporten en andere paperassen opzij geschoven en kon ons gesprek beginnen. Het verhaal begint in '49 toen de heer Ellens bij Van Vollenhoven kwam. Daaraan vooraf was gegaan een ver antwoordelijke functie in de verkoop organisatie van de Coca Cola. Een produkt, waarvan in Nederland de verkoop de eerste plaats innam. In deze geest wilde hij ook bij ons zijn carrière opbouwen. „We maken er een sport van" werd zijn leus, en wat sport is wist hij, want met zijn 15e jaar werd hij in 1928 midvoor in het le elftal van A.F.C. (tot 1937). „Onze taak ligt in het leggen van contacten tussen de brouwerij en klanten, en daarvoor is kweken van vertrouwen en vriendschap nodig. Daarbij wordt veel mensenkennis ge- eist, want onze klanten zijn zeer uiteenlopend wat betreft morele standing, als ook maatschappelijke positie. Dus je aanpassing moet groot zijn." Als onderbreking horen we de vol gende recente anekdote: Iemand, nog nooit in het Horecavak geweest, neemt een zaak over. De heer Ellens komt op de middag van de opening met de huurcontrac ten en zegt tegen de eigenaar dat ook zijn vrouw moet tekenen. „Mijn vrouw is even rusten" (moe van de verhuizing, denkt de heer Ellens). „Roep haar maar", zegt de heer Ellens. De aap komt uit de mouw: „Mijn vrouw heeft met de eerste klant een biertje gedronken en het is niet bij één gebleven. Ze kan er nog niet

Vers van 't Vat | 1959 | | pagina 8