J ZIEK GEWORDEN? HEEFT U HEEL WAT TE LEREN i en wilt U ziekengelduitkering ontvangen Daarom dient u aan uw huisgenoten mede te delen waar u heen gaat, of, als dit niet mogelijk is, op andere wijze te laten blijken waar u bent. 4. Maak de controle mogelijk Het spreekt vanzelf, dat de zieke alles moet doen om controle mogelijk te maken. U moet er dus voor zorgen dat de controleur altijd toegang kan krijgen tot uw woning. U moet zich ook onderwerpen aan een onderzoek van de controlerend geneesheer of de door deze aangewezen specialist en u, als deze het nodig acht, voor onderzoek in een aangewezen inrich ting laten opnemen. Voorts dient u alle inlichtingen te verstrekken, welke de controleur nodig heeft. 5. Op spreekuur komen Aan een oproep (schriftelijk of mondeling) om op het spreekuur van de controlerend geneeskundige te komen moet u gevolg geven, ook als u van plan bent kort daarna het werk te hervatten. Meent u een geldige reden tot verhindering te hebben (b.v. bed legerigheid) dan moet u daarvan terstond mededeling doen en thuis blijven tot de eerstvolgende controle door de controlerend geneeskundige. In die tussentijd mag u alleen buitenshuis gaan voor bezoek aan uw huisarts, specialist of controlerend geneeskundige of om weer aan het werk te gaan. 6. Het juiste adres Bij adreswijziging tijdens ziekte dient u de wijziging onmiddellijk aan de bedrijfsvereniging op te geven. Ook als u in een ziekenhuis, sanatorium of andere inrichting wordt opgenomen of daaruit vertrekt, moet u dit dadelijk aan de bedrijfsvereniging melden. Uw woonplaats mag u slechts verlaten nadat u hier voor toestemming van de controlerend geneeskundige hebt verkregen. 7. Genezing niet belemmeren Het bezoeken van café's of openbare vermakelijk heden, dansen, beoefenen van sport, verrichten van arbeid (ook in uw eigen huis, tuin, enz.), misbruik maken van sterke drank, en voorts alles wat de genezing kan belemmeren, moet u volstrekt nalaten. 8. Hervatten bij herstel Natuurlijk gaat u, zodra u daartoe in staat bent, weer aan het werk. Wacht dus niet op een speciale opdracht daartoe. Als u weer beter bent, moet u dat wel terstond aan de bedrijfsvereniging mededelen ook al hebt u geen werk. Wordt u door de contro lerend geneeskundige hersteld verklaard en bent u het daarmede niet eens, dan dient u uw bezwaren terstond aan de bedrijfsvereniging (eventueel aan de controlerend geneeskundige) mede te delen. Indien u het werk hervat hebt en daarna weer wegens ziekte ongeschikt tot werken wordt, zijn de voorschriften opnieuw van toepassing. 9. Weigering van uitkering Het niet opvolgen van deze voorschriften kan weigering van uitkering tengevolge hebben. 10. Voorschriften bij uitkering na ontslag Deze voorschriften zijn eveneens van toepassing op degenen, die na ontslag aanspraak op ziekengeld maken, echter met dit verschil dat ziekmelding niet bij de werkgever, maar rechtstreeks bij de bedrijfs vereniging moet geschieden. 5

Vers van 't Vat | 1959 | | pagina 7