BENT U DAN Ziek zijn is vervelend, maar nog ver velender is het als u geen ziekengeld ontvangt, omdat u zich niet aan de regels hebt gehouden. Wilt n dus bij ziekte in aanmerking komen voor ziekengelduitkering, dan is het nood zakelijk dat ii zich aan de controlc- regels en voorschriften houdt. Daarom zeggen wij 2. Raadpleeg uw dokter U dient dat is ook voor uw eigen bestwil als u ziek bent, u dadelijk onder behandeling van uw huisarts te stellen, zijn voorschriften stipt op te volgen en onder zijn behandeling te blijven zolang u ziek bent. 5. Wie liek is blijft thuis Wie ziek is moet thuis blijven tot de eerste controle van de bedrijfsarts heeft plaatsgehad. Als u voordien beter bent moet u het werk hervatten en behoeft u de controle niet af te wachten. Ook voor bezoek aan de behandelend of controlerend geneesheer kunt u uw woning verlaten. Als uw huisarts u toestaat of opdraagt genezing buitenshuis te zoeken, mag u na de eerste controle buitenshuis gaan. MAAR: dan moet u er voor zorgen dat u thuis bent: voor des ochtends 10 uur, 's middags van 1213 uur en van 1617 uur, 's avonds na 18 uur in de maanden okt. t/m febr., 's avonds na 20 uur in de maanden mrt. t/m sept. Als u op de uren waarop dit is toegestaan buitenshuis gaat, moet het gemakkelijk zijn voor de controlerende persoon om te kunnen nagaan, waar u zich bevindt. 1. Meld u dadelijk Zodra u bemerkt, dat u door ziekte niet in staat bent uw werk te verrichten, dient u dit te melden aan de personeelsdienst of de afdeling controle. Hierbij dient u er voor te zorgen, dat het juiste adres waar u tijdens de ziekte verblijft, bekend gemaakt wordt. In ieder geval moet u voor 10 uur 's ochtends van de eerste ziektedag de ziekmelding verzorgen. Een latere ziekmelding kan derving van ziekengeld ten gevolge hebben. 4

Vers van 't Vat | 1959 | | pagina 6