Mutaties Benoem ingen (D) We zijn 1959 met goede moed begonnen en we mogen dan met vreugde constateren dat de hoeveelheid kopij die wij voor dit februari-nummer ontvingen veelbelovend mag heten. Er is dan ook van allerhande te lezen. In de eerste plaats willen wij ver melden dat het in ons vorig nummer aangekondigde tweede „Sterke verhaal" van de heer Van den Eerenbeemt wegens zijn enorme lengte niet in dit nummer op te nemen was. Wij hopen een andermaal de gelegenheid te vinden het te publiceren. De sportclubs zijn actief geweest, zoals u kunt lezen. Sinterklaas werd uitbundig in onze drie brou werijen gevierd, Amsterdams jaar feest ligt achter ons en ook het Rotterdams mannenkoor heeft al een uitvoering gegeven. Uit het buitenland weer van alles over alles en iedereen. In Boma werd een nieuwe brouwerij ge bouwd aan de oever van de Congo en hoe het er daar nu uit ziet kunt u op de in dit num mer geplaatste foto's zien. De centrale personeelsdienst heeft een handleiding geschreven die u maar eens goed moet lezen om in geval van ziekte voor een ziekengelduitkering in aanmerking te komen. Ir. Emmens Sr. heeft deelgenomen aan een jachtpartij in het Salz- kammergut-gebied en heeft voor u zijn ervaringen en belevenissen van deze jacht beschreven in dit nummer. Voor onze jeugd beginnen we een vervolgverhaal, waarvan u de eerste aflevering in dit num mer aantreft. Puzzelaars kunnen hun hart op halen aan een zo geliefd cijfer- kruiswoord raadsel. Kortom: voor elk wat wils. Tot de volgende maand. De heer H. Land ln verband met het in 1960 be reiken van de pensioengerechtigde leeftijd door onze directeur de heer J. M. Honig, werd in onze maat schappij een aanvulling van de directie noodzakelijk geacht. In een op 12 januari jl. gehouden vergadering van commissarissen en directie is besloten aan een bijeen te roepen buitengewone algemene vergadering van aandeelhouders voor te stellen de heer J. H. Land met ingang van 1 oktober 1959 tot directeur te benoemen. De werkzaamheden van de heer Land, thans chef van de afdeling financiën van de Nederlandsche Dok en Scheepsbouw Maatschappij te Amsterdam, zullen in het bijzonder op financieel-economisch gebied liggen. De heer A. H. Heineken is op 21 oktober 1958 door de commissarissen van onze vennootschap benoemd tot gedelegeerd commissaris. In de op 12 januari j.l. gehouden algemene vergadering van aandeel houders werd benoemd tot commissaris van onze vennootschap mr. C. R. C. Wijckerheld Bisdom, advocaat en procureur te 's-Gravenhage. De voorbereidingen om te ko men tot een herorganisatie van de Commerciële Dienst Neder land zijn enige tijd geleden ge reed gekomen. De directie acht thans het mo ment gekomen u hieromtrent het volgende mede te delen: Jhr. P. R. Feith zal naast de leiding van de gehele organi satie Nederland, tevens de leiding voeren van de Com merciële Dienst Nederland. De districtsverkoopleiders zullen hem bij de uitoefening van deze laatste taak rechtstreeks assis teren. De heer Feith zal terzijde wor den gestaan door: a) de heer S. van den Bent als onderdirecteur, die zal wor den belast met de leiding van de stafdiensten, te weten: de afdeling Eigen Exploitaties Beheer Onroerende Goe deren Vervoerscoördinatie en Slijtersverkoop. b) de heer K. W. Berkemeier als algemeen secretaris en coördinator van de contac ten tussen de verkoopleiders onderling, terwijl door hem de contacten met de finan- cieel-administratieve dienst van het bedrijf zullen wor den verzorgd.

Vers van 't Vat | 1959 | | pagina 3