Steunfonds werd Personeelsfonds Wijziging in statuten en bestuur De opening van de brouwerij in Den Bosch maakte een wijziging in de statuten van het Steunfonds noodzakelijk. Deze wijziging kwam 13 januari jl. tot stand, zodat het Steunfonds thans officieel zijn werkzaamheden over de 3 Nederlandse brouwerijen uitstrekt. Ook in het bestuur hebben mutaties plaatsgevonden, deels door benoemingen door de directie, deels door verkiezingen. Het nieuwe bestuur is als volgt samengesteld: Leden Uitvoerende Commissie: J. Gombert, voorzitter; C. J. Rijkeboer, vice-voorzitter; mej. C. Wolters, secretaresse; H. Harmens, penningmeester; K. W. Berke meier; J. F. Stap. Leden-Vertegenwoordigers van het personeel: H. Been, F. J. Huybrechtse, J. Moes, Amsterdam; A. Kamps, C. Beer, J. L. A. Zomn, Rotterdam; L. Th. B. van Renswoude, H. A. Th. S. Bechtold, M. Oele, 's-Hertogenbosch. Bij dezelfde statutenwijziging werd ook de naam van het Steun fonds veranderd. Nu sedert jaren naast de steunverlening in engere zin, het verlenen van toeslagen op de pensioenen een be langrijke taak voor het fonds is, werd de aanduiding Personeels fonds juister geacht. De volledige naam luidt thans: „Stichting Personeelsfonds der Heineken's Bierbrouwerij Maatschappij N.V." nicht!" De verjaagde minnaar verdwijnt links in het hoge bos en pruttelt daar nog wat na. Tegen 11 uur komt beneden rust en ook wij worden slaperig. Althans een hele tijd later word ik wakker en constateer dat op nog geen 50 meter van ons verwijderd een jong hert, een „Spitzer", rustig laveit. Het voelt zich blijkbaar te jong om zich in de vrouwenruzie beneden te mengen en verdwijnt kalm grazend ook al naar het hoge bos. Even later vliegt er vrij dicht langs ons een grote zwarte vogel, 't Is geen raaf. Mijn jager ziet mijn vraag en mompelt: „Auerhahn". Het is onder de bedrijven door 3 uur geworden en beneden ons hebben de rivalen het gevecht hervat. Het duurt niet lang en dan zien wij de tweede mede minnaar het lage bos uitrennen en protesterend naar het hoge bos verdwijnen. En nu is mijn jager, die schijnbaar suffend naar beneden zit te kijken, klaar wakker: „Jetzt wird er kommen!" en even later het is alsof hij het ruikt „Da kommt er" en waarachtig: de overwinnaar komt uit de dekking om de ruimte eens op te nemen. De jager heeft zijn verrekijker al uitgetrokken en met een: „Der ist gut, Sie diirfen schiessen", krijg ik mijn buks met de mededeling: „300 Schritt". Nu komt het er op aan uitermate rustig te mikken, de versneller overhalen en bij het afkomen nauw keurig te weten, waar men afkomt. Als het schot valt, springt het hert een keer op en zakt in elkaar. Ik zeg: „Hochlungenschuss". Mijn jager haalt de schouders op en steekt een sigaret aan. Hoewel ik brand van nieuwsgierigheid, moet eerst de sigaret op. En dan naar beneden. Nu blijkt, dat mijn man toch ook nieuwsgierig is. Met grote sprongen gaat hij mij vooruit en beneden als ik aankom, neemt hij de hoed af en zegt goedkeurend: „Hochlungenschuss". Het is een mooie zware regelmatige tienender, zeer donker gewei met witte punten. Een naaldhouttakje wordt afgeplukt, in het bloed van de schotwond gedoopt. Hij legt het op zijn hoed en biedt mij de „Bruch" met een Weidmannsheil zijnerzijds en een Weidmannsdank en handdruk mijnerzijds aan. Het belangrijkste gedeelte is ge ëindigd. Vervolgens worden de twee achterste kiezen uitge broken, de „Grandl", om in zilver gevat later op een jachtkostuum te worden gespeld. Het hert wordt opengemaakt, lever en bruikbare delen met een stuk papier om de vossen weg te houden aan een laag boompje gehangen, hoofd met gewei afgesneden en boven op de rugzak gepakt en nu op huis aan. Het is verscheidene uren lopen en als wij beneden aankomen, is het volop donker. Onder het genot van een paar glaasjes „Slibowitz" en een wederom uitstekend diner, begoten met dito „Gumpoldskirchner" worden de belevenissen van de dag uitgewisseld, waarna de plannen voor de vol gende dag worden opgemaakt. j. a. e.

Vers van 't Vat | 1959 | | pagina 14