In memoriam m j 9. de jeugdspaarder ontvangt de normale rente van 3 (na 1 januari 1959) over het gehele tegoed. Na beëindiging van de overeenkomst, wordt 10 uitgekeerd. De overeenkomst wordt aangegaan voor de tijd van 6 jaar. Men mag totaal 9 jaren deelnemen maar in ieder geval niet ianger dan tot het einde van het jaar waarin men 29 jaar wordt. Tot slot geven wij u een voorbeeld: wie 10,per maand spaart heeft in 6 jaar zelf gespaard 6 X 12 X 10,— 720, bij een spaarbankrente van 3 brengt dit aan rente op 60, 780,- hierbij komt de jeugdspaarpremie van 10% 78,— men ontvangt dus totaal 858, dit is dus 138,meer dan men zelf gespaard heeft en is gelijk aan een rente van ruim 6 Uit bovenstaande blijkt dat het voordelen biedt om zich nog voor 1 januari 1959 aan te melden omdat 1958 dan nog voor een vol jaar wordt gerekend. Verder willen wij op deze plaats nog vermelden dat werknemers die deelnemen aan bedrijfssparen, een bedrag van het bedrijfsspaarboekje kunnen over laten maken op deze nieuwe jeugdspaarbankrekening. Aanmeldingen hiervoor worden zo spoedig mogelijk ingewacht bij de plaatselijke personeelsdienst, waar ook gewenste inlichtingen kunnen worden verstrekt. Wij hopen dat het motto: „Jongeren sparen met de Zilvervloot", dat de Overheid heeft gebruikt bij de invoering van deze Jeugdspaarwet, ook vele jeugdige leden van onze Heineken's familie ertoe zal brengen een eigen spaarpot te gaan kweken. N.B. Rotterdamse geïnteresseerden kunnen zich rechtstreeks opgeven bij de heer G. van Puffelen, plaatselijke personeelsdienst, die voor inschrijving bij de Rotterdamse Spaarbank zal zorgdragen. Werknemers in Amsterdam en 's-Hertogenbosch kunnen zich inschrijven bij iedere spaarbank, boeren leenbank of postkantoor. Kort na elkaar bereikten ons op het kantoor van onze Rot terdamse brouwerij twee over lijdensberichten. Het waren achtereenvolgens de heren S. Verberne en A. Looyé, die van ons heengingen op naar mense lijke berekening te jeugdige leeftijd (resp. 55 en 62 jaar). A. Looyé Over de heer A. Looyé schreven wij reeds in Vers van 't Vat van juli 1955 ter gelegenheid van zijn 40-jarig jubileum. Wij lezen daar o.a.: „De huidige gezondheid van de heer Looyé doet ons hopen dat hij ook in de zes jaren welke hem nog schei den van zijn pensioen, met op gewektheid de hem opgedragen taak zal mogen vervullen." Het heeft helaas niet zo mogen zijn. Reeds geruime tijd leed hij aan een ernstige ziekte, die de laatste maanden een fatale wending nam. Hij heeft ruim 43 jaar in diverse administratieve functies onze brouwerij gediend. Zijn rustige figuur zullen wij missen op de boekhouding, maar méér nog zal hij worden gemist in zijn familiekring. Wij wensen zijn vrouw en drie zoons van harte toe, dat hun sterkte wordt geschonken om dit verlies met berusting te dragen. S. Verberne Wat de heer Verberne voor de Heineken's brouwerij heeft be tekend is meer dan een buiten staander van deze bescheiden figuur kon vermoeden. De rust en hulpvaardigheid zelve, was hij met z'n grote kennis van alle „geleend-geld"-debiteuren in het rayon van onze Rotter damse en Bossche brouwerijen een vraagbaak voor de com merciële leiding. Hij kon het zó druk niet hebben of men kreeg van hem prompt en vriendelijk antwoord. Hij was de rechterhand van de heer Van der Spek. De heer Verberne heeft veel leed gekend in zijn leven. Hij was ten slotte een eenzaam man geworden. Eenzaam, maar niet verbitterd. Voor zijn prettig optreden, ook toen hij al ziek was en toch op zijn post bleef, kunnen wij niet dan de hoogste waardering hebben. Het tragische ziekteverloop en onverwacht overlijden was voor ons een grote schok. Hij ruste in vrede. nf i V 5

Vers van 't Vat | 1958 | | pagina 7